search

Pronájem domů a chaty v Kringelfjorden

Poznejte báječný Kringelfjorden ve švédském regionu Dalarna

Nádherná rekreační oblast Kringelfjorden leží utopená ve švédském kraji Dalarna kousek od středověkého centra Särn. Nachází se mezi vyhlášenými lososovými vodami jezer Älvrosfjorden a Särnsjön, kde si můžete vybrat z několika našich horských chat ve Švédsku. V tomto úchvatném území hustých zdravých lesů, křišťálových vodních hladin a čistého vzduchu si přijdou na své zejména milovníci nedotčené přírody, pohodové turistiky a vždy úspěšného rybaření.

Sever Darny, ohraničený malebnou Skandinávskou vrchovinou, je v zimě proslulým centrem běžeckého lyžování. Během ubytování ve Švédsku tam na vás kolem městeček Säfsen, Grönklitt, Lugnet, Sälen a Idre čekají stovky fantastických běžkařských tratí.

Historie propojená se sportem

Ledovcová jezera jako Orsa či Run poblíž Kringelfjordenu skýtají více než skvělé podmínky pro bruslení na nekonečných zamrzlých vodních plochách. Cyklisté a turisté, využívající k pobytu zdejších prázdninových domů ve Švédsku, budou dozajista nadšeni jižními pláněmi kolem rekreačních středisek Mora, Rättvik, Idre a Falun, kde mírně zvlněnou zelenou krajinu protínají panoramatické cyklostezky. Četná jezera jsou v létě rovněž rájem kanoistiky.

Dalarna vám představí i zajímavá města s dlouhou historií jako například Avesta, Hedemora nebo Säter, jejichž minulost sahá až do 16. století. Na dovolené ve Švédsku v nich spatříte celou řadu historických památek a všudypřítomné, typické stavby pitoreskních červených domků, citlivě kombinovaných s moderní skandinávskou architekturou. Hodně zajímavý je především Falun, který v minulosti již čtyřikrát hostil mistrovství světa v klasickém lyžování.

Vydejte se na toulky národními parky

Kraj kolem Kringelfjordenu se rovněž pyšní mnoha unikátními přírodními parky se zástupci ojedinělé fauny. Langshyttans Moose Park nedaleko Hedemory, ideální cíl pro celorodinný výlet z vašeho rekreačního domu ve Švédsku, je proslulý chovem losů ve volné přírodě. Orsa Björnpark, neboli Park predátorů, vám u obce Fryksas ve volné přírodě ukáže zástupce severských šelem, jako jsou medvědi, vlci, lišky a také celou řadu dravých ptáků.

Nedaleko od lokality Kringelfjordenu se taktéž nachází národní park Fulufjället, chlubící se krásným vodopádem Njupeskär, horskými potoky a rašeliništi, nekonečnými lesy a vzácnou zvířenou včetně bobrů. Milovníci turistiky by měli zamířit i do národního parku Töfsingdalen s horou Storvätteshagna vysokou 1 204 metrů, k rozlehlému jezeru Siljan nebo do další chráněné rezervace Sánfjället.