Rekreační domy v Dalarna

Ubytování ve středním Švédsku, chaty ve Švédsku

Vítá vás Dalarna, srdce švédské turistiky a zimních sportů

Rekreační domy a chaty ve Švédsku

Vznik tradiční historické provincie Dalarna uprostřed Švédského království se datuje již do jedenáctého století. Kraj se táhne napříč celou zemí od hranic s Norskem na severozápadě až téměř k Botnickému zálivu v Baltském moři na východě. Doménou oblasti jako stvořené k prožití dobrodružné dovolené v Dalarně je především skvostná příroda s horami a křišťálovými jezery na severu a nekonečnými romantickými planinami na jihu. Sever Dalarny, na dosah našich kvalitních a dobře vybavených horských chat ve Švédsku, protíná malebná vrchovina, která je součástí Skandinávského pohoří. Patří do národního parku Töfsingdalen a její nejvyšší horou je 1 204 metry vysoká Storvätteshagna. Lesnaté kopce jsou fantastickým místem pro pěší turistiku a naleznete zde nepřeberné množství nádherných ledovcových jezer jako Stora Harundsjön. V zimě nabízí úžasné podmínky pro běžkaře a také množství ledových ploch pro dálkové rychlobruslení, zejména na jezerech Run a Orsa.

Pohodový sportovní pobyt na drsném severu

Jih provincie Dalarna je rájem cyklistiky a romantických vycházek, stačí objednat si některý z rekreačních domů ve Švédsku. Mezi šesti výchozími středisky Säfsen, Sälen, Mora, Rättvik a Idre se tu vine téměř 900 kilometrů perfektně značených cyklotras! Obzvláštní pozornost si mezi nimi zaslouží Falun, několikanásobné dějiště mistrovství světa v klasickém lyžování. Skvělou turistiku zažijete v nevysokém pohoří Sälen a na planinách kolem podhorských městeček Gagnef, Sälen-Mora a Falun-Sundborn. Pokud si zajistíte ubytování v Dalarně, velice zajímavé jsou tu také exkurze do všudypřítomných měděných dolů, již od středověku součást tradiční těžařské oblasti Bergslagen.

Užijte si těsné sepětí se skandinávskou přírodou

Neotřelé zážitky z divoké přírody vám zprostředkuje Orsa Björnpark u lokality Fryksas/Grönklitt. Udělejte si sem výlet z vašeho prázdninového domu ve Švédsku a můžete pozorovat medvědy, vlky lišky a další skandinávské predátory v jejich přirozeném prostředí. Avesta Bison Park vám předvede stáda bizonů, majestátních sudokopytníků s domovem v Americe, v Langshyttans Moose Parku u Hedemory uvidíte volně žijící losy. U městečka Smedjebacken naleznete při plavbě na kánoích unikátní bobří safari. Vaše ratolesti dozajista na dlouhé hodiny zabaví adrenalinové centrum Leksand se spoustou vodních atrakcí. Milovníkům památek Dalarna nabízí skvostná středověká města jako Avesta, Hedemora či Säter, kde mohou obdivovat celou řadu historických monumentů a jedinečnou architekturu oblasti v podobě typických červených dřevěných domů.