search

Dovolená v Gävleborg

Chaty a chalupy v severním Švédsku

Rekreační domy ve Švédsku

Nádherný východošvédský kraj Gävleborg se z velké části své rozlohy rozkládá podél Botnického zálivu Baltského moře. Jeho jižní hranice leží asi 300 kilometrů severně od okouzlující metropole Švédského království Stockholmu. Celý region zabírá plochu zhruba 18 tisíc kilometrů čtverečních a při využití vil k pronájmu ve Švédsku nabízí celou řadu možností, jak aktivně i atraktivně trávit volný čas. Jeho správním a kulturním centrem je středověké město Gävle. Skvostné Gävle bylo založeno počátkem 15. století. Dnes se v něm pokocháte nejen jeho typicky skandinávskou čistotou, ale především unikátními kulturními památkami a zároveň ukázkami nejmodernější švédské architektury. Během své nezapomenutelné dovolené v severním Švédsku tu objevíte i mnoho zajímavých expozic jako například Zemské muzeum Gävleborg, mapující dopodrobna kulturu oblasti. V podivuhodném muzeu vězeňství v blízkosti gävleborského hradu se dozvíte vše o historii švédského zločinu a trestu.

 

Užijte si pobyt v rozmanitém a klidném švédském regionu Gävleborg

Vybírejte ze zásob zábavy v Gävleborgu

V posledních letech získalo Gävle světový věhlas díky gigantické, roztodivné soše kozy, spletené jako tradiční symbol severských Vánoc ze slámy. Ve městě, v němž nabízíme dobře hodnocené i vybavené rekreační byty ve Švédsku, je vám k dispozici dokonalá infrastruktura a též několik hypermoderních obchodních center. V jeho středu se rozprostírá okouzlující městský lesopark Boulogner Park se spoustou atrakcí pro děti i dospělé. Vaše ratolesti si v Gävle dozajista zamilují bazénové centrum a akvapark Fjärran Höjderbadet. Kromě toho můžete z vašeho prázdninového domu ve Švédsku vyrazit i na obrovskou losí farmu Kybacka, do velkorysého zábavního parku Furuvik nebo na velké indoorové dětské hřiště přímo v centru města. Velice vyhledávané jsou též projížďky historickými vlaky v rozsáhlém Švédském muzeu železnic.

Na toulkách po království řek, jezer a lesů

Gävleborg je především vyhlášenou dovolenkovou oblastí pro milovníky nezkažené švédské přírody. Učaruje vám svými hustými lesy, protkanými vyhlídkovými turistickými trasami a cyklotrasami, či nádhernými jezery s nesčetnými příležitostmi ke koupání, vodním sportům a dokonalému rybaření. To vše s komfortním turistickým zázemím v podobě útulných chat a chalup ve Švédsku, gastronomických zařízení a perfektně udržované silniční sítě. Svůj pobyt v Gävleborgu určitě využijte k prohlídce nedalekého univerzitního diamantu Švédska, starobylé Uppsaly. Pyšní se úžasným zámkem stejného jména, katedrálou Domkyrkan, která je nejvyšší církevní stavbou ve Skandinávii nebo rodným domem slavného botanika Carla Linné. Vypravte se také do národního parku Färnebofjärden s pokojnou krajinou blankytných vodních ploch, divokých řek, zelených lesů a původní severské fauny i flóry.