search

Dovolená v Halland

Ubytování ve švédském regionu Halland

Slunce, pláže, lesy, řeky a jezera - to je známý švédský region Halland. Ve Švédsku se říká, že zdejší pobřeží se skládá pouze z jedné jediné pláže, která je jen tu a tam přerušena okouzlujícím městem nebo městečkem. I daleko za hranicemi znají Skummeslövstrand, Mellbystrand, Tylösand a Skrea Strand. Kilometry dlouhé pláže garantují bezpečné a přitom nádherné prostředí pro hrající si děti a jejich koupání s rodiči! Halland nabízí ale mnohem více než je nádherné pláže. Vnitrozemí tvoří mozaika jezer, lesů, řek a potoků.

Dovolená ve Švédsku

Zeptejte se schválně nekterého ze švédských školáků a ti Vám hned vyjmenují čtyři největší řeky: Lagan, Nissan, Ötran a Viskan. Krajina je jako stvořená pro výlety, cyklistiku, turistiku, pádlování a spoustu dalších sportů, aniž bychom měli zapomenout na rybaření v rybářských chatách ve Švédsku. Sportovní rybáři určitě jen tak nezapomenou na svého prvního chyceného lososa. Nejčastěji ale natrefí na okouna nebo štiku, kterými se to v místních jezerech jen hemží.

Objevte nevšední oblast Halland v jižním Švédsku

Nevíte, kam za odpočinkem? Že vás ještě nenapadlo vyrazit na sever? Nejvyšší čas vypravit se do oblasti Halland v jižní části Švédska! Nádherný kraj se pyšní hlubokými lesy s čistými jezírky i dlouhými plážemi lemujícími pobřeží Severního moře. Ubytujte se v některém z rekreačních domků ve Švédsku a vydejte se objevovat taje Skandinávie. Fotoaparát je povinností! Zdejší mořské břehy jsou typické dlouhými plážemi. Táhnou se od severu k jihu, pouze sem tam je přeruší nějaká ta vesnice nebo město. Po celém Švédsku jsou známé pláže jako Skummeslövstrand, Mellbystrand, Tylösand nebo Skrea Strand. Možná, že vás zaskočí příjemné letní počasí, zato všudypřítomný klid pro vás zase takovým překvapením nebude.

Vyberte si město pro dovolenou v Hallandu

Ubytování v jižním Švédsku

Na pobřeží Hallandu leží oblíbené letovisko Varberg s pláží vyzývající k dlouhým procházkám. Během nich se můžete dostat až k lázeňskému domu Kallbadhuset, neobyčejné stavbě, postavené na kůlech přímo v moři. Další čas ve středisku věnujte například Societetsparkenu, radiostanici Grimeton, rybaření, jachtingu či jen tak toulkám městem. Za hranicemi Varbergu najdete další místa, která musíte v rámci dovolené ve Švédsku vidět. Jedním z nich je město Ugglarp s automobilovým a leteckým muzeem. Přístavní a univerzitní centrum Halmstad se pyšní hradem Slott. Ve Falkenbergu mají starobylý, kamenný Tullbronský most.

Tipy na výlety v Hallandu

Krajina na jihu Švédska je jako stvořená pro výlety. Objednejte si rekreační chatu v Hallandu a užijte si cyklistiku, pěší turistku nebo sjíždění řek. Na výšlap vyrazte na kopec Askomeberget, k rybaření zvolte například jezero Ätraforsdammen. K odpočinku a obdivování romantické švédské přírody slouží přírodní rezervace Biskopstorp. Velkou výhodou Hallandu je jeho poloha na jihu Švédska. Trajektem se proto bez problému dostanete do Dánska – z Helsingborgu je dobře dostupná i Kodaň. Nebo zůstaňte ve Švédsku a navštivte význačná města v sousedních regionech, mezi něž se řadí starobylý Göteborg, modernistické Malmö i malebná Uddevalla.