search

Pronájem domů a chaty v Hishult

Hishult je jako dělaný k parádnímu pobytu ve Švédsku

Roztomile idylická obec Hishult se nalézá uprostřed úchvatné přírody pozoruhodné švédské provincie Halland. Během dovolené ve Švédsku si zde užijí turisté a cyklisté, pro něž jsou tu připraveny stovky kilometrů značených tras, i nadšení rybáři. Zdejší křišťálově čistá jezera jsou plná ryb a skýtají též spoustu možností ke koupání.

Řeky kolem Hallandu, které se vinou úžasnou skandinávskou krajinou, jsou oblíbeným cílem kanoistů. Malebný venkov, plný typických červených chaloupek s doškovými střechami a rybářských domků, je ve Švédsku učiněnou oázou klidu. Během prázdnin vyplněných toulkami po okolí, poznáváním historických měst i sportem si zaručeně dokonale odpočinete.

Cesta do největších měst Hallandu

Vypravíte-li se ze svých apartmánů ve švédském Hishultu k nádhernému pobřeží Severního moře, narazíte u zálivu Kattegat na spanilou metropoli Hallandu, středověké město Halmstad. Do roku 1645 bylo součástí Dánského království a nedávno oslavilo 700 let své existence.

Celá halmstadská aglomerace je v současnosti významným přístavem, univerzitním městem a křižovatkou dopravy ve Švédsku. Vévodí jí honosný renesanční zámek Halmstads slott ze 17. století na břehu řeky Nissan. Druhou dominantou města je architektonicky pozoruhodný gotický kostel svatého Mikuláše.

Zkuste naše rybářské chaty kolem Hishultu

Nedaleko Halmstadu směrem na sever leží další okázalý historický klenot, dvacetitisícové městečko Falkenberg. Založeno bylo počátkem třináctého století a chlubí se jedním z nejkrásnějších švédských kamenných mostů Tullbron z roku 1756.

K dalším zajímavým místům, která jsou při ubytování ve švédském Hishultu solidně dostupná, se řadí nádherné přírodní scenérie údolí řeky Ätran, již od 17. století vyhlášené místo pro lov lososů. Navštivte taktéž falkenberské muzeum Svedinos Bil-och Flygmuseum s největší sbírkou starých automobilů a letadel v Evropě.