search

Pronájem chaty a domů v Torup

Torup, skvělý výchozí bod k toulkám krajem lesů a jezer

Roztomilá víska Torup leží utopená mezi křišťálově čistými jezery a hustými lesy nádherné švédské provincie Halland. V jejím okolí si během dovolené ve Švédsku užijete skvělé koupání v blankytných jezerních vodách i fantastické výlety nezkaženou skandinávskou přírodou. K dispozici jsou vám kilometry značených turistických a cyklistických stezek.

Řeky v oblasti jako Nissan, Susean či Fyllean jsou rájem kanoistiky a také vyhlášeným místem pro rybolov ve Švédsku. Lesy Hallandu bývají plné hub a chutných plodů včetně borůvek či moruší. Torup si prostě užije každý, kdo hledá poklidnou relaxaci plnou romantických procházek ojedinělou krajinou jižního Švédska.

Na výletech okolím Torupu

Necelých třicet minut jízdy z vašich rekreačních bytů ve švédském Torupu k západnímu pobřeží Baltu naleznete mimořádně malebný Falkenberg. Byl založen již ve třináctém století a spatříte v něm například Tullbron, jeden z nejkrásnějších kamenných mostů ve Švédsku. Klene se přes řeku Ätran, jež je proslulým lovištěm lososů. Ve zdejším muzeu Svedinos Bil-och Flygmuseum můžete obdivovat nejrozsáhlejší sbírku veteránů a letadel ve Švédsku.

Tipy na zábavu v našich rybářských domech v Hallandu

Stejně daleko to je z Torupu do hallandské metropole, středověkého Halmstadu. Dějiny tohoto krásného města se začaly odvíjet ve dvanáctém století, ovšem až do roku 1645 bylo formálně součástí Dánského království. Zdejším mimořádně oblíbeným místem je pláž Tylösand na pobřeží slavného vikinského zálivu Kattegat, proslulá svou čistotou a průzračným mořem.

Vyberte si z nabídky našeho ubytování ve Švédsku a ve středověkém centru Halmstadu vás na první pohled upoutá architektonicky jedinečný gotický kostel svatého Mikuláše. Druhou významnou dominantou města je výstavní královský renesanční zámek Halmstads slott. Pobřežní Halmstad je rovněž významným přístavem a v roce 1983 zde byla založena též univerzita.