search

Pronájem domů a chaty v Unnaryd

Unnaryd je připravený vytvořit vám báječnou dovolenou

Poklidná vesnice Unnaryd se ukrývá uprostřed nedotčené skandinávské přírody malebné provincie Halland. Obklopuje ji království blankytných jezer, rybníků, divokých řek a hustých lesů. Během dovolené ve švédsku si užijete především romantické turistiky či cyklistiky v úžasné švédské divočině, která je protkána stovkami mil perfektně značených tras.

 

Možnosti aktivního pobytu v Unnaryd

Jen kousek od našich rybářských domů ve švédském Unnaryd leží největší jezero jižního Švédska, nádherný Bolmen. Nalézá se v něm 365 ostrůvků a největší z nich, Bolmsö, byl již od středověku známým místem setkávání řemeslníků. Na ostrově objevíte přes 500 památkových objektů a ruin, včetně prehistorických dolmenů, menhirů, pohanských oltářů a rozličných náhrobků až z doby železné.

K lákadlům regionu se též řadí národní park Store Mosse, v jehož rašeliništích najdete chráněné rostliny i živočichy. Ve Varbergu si můžete prohlédnout mohutnou středověkou pevnost, děti jistě ocení pohádkové muzeum v Ljungby. U břehů Baltského moře stojí přístav Falkenberg s kamenným mostem Tullbron přes řeku Ätran a se sbírkou veteránů a letadel v muzeu Svedinos Bil-och Flygmuseum.

Halmstadské jednohubky

Rozhodnete-li se o dovolené ve Švédsku vydat též do civilizace, rozhodně si nenechte ujít nádhernou metropoli Hallandu, univerzitní město Halmstad. U pobřeží blankytného moře ve slavném zálivu Kattegat se tu nachází známá, dobře udržovaná pláž Tylösand. Halmstad zde stojí již přes 700 let a až do roku 1645 byl součástí Dánského království.

Z nepřeberného množství historických památek upoutá zejména výstavní renesanční zámek Halmstads slott ze 17. století a architektonicky ojedinělá gotická katedrála Svatého Mikuláše v centru starého města. Halmstad je dnes i významným přístavem a kromě památek zde můžete obdivovat i mnohé unikáty moderní skandinávské architektury. Objednejte si náš apartmán ve Švédsku a všechno uvidíte na vlastní oči!