search

Pronájem domů a chaty ve Vessigebro

Vessigebro, ideální spojení zábavy a ubytování ve Švédsku

Čistý vzduch, nedotčená příroda, nádherná jezera a husté lesy, to vše obklopuje idylickou vesničku Vessigebro, ležící v samotném srdci úchvatného švédského kraje Halland. V jezerech a řekách se prohánějí kapitální štiky, candáti a také lososi, proto je tato oblast vyhlášeným rájem švédského rybolovu, kanoistiky, raftingu a dalších vodních aktivit.

 

Za atrakcemi kolem Vessigebro

Stačí přitom tak málo: zkuste naše rybářské chaty ve Švédsku! Daleko to z Vessigebro nebudete mít ani k moři. Zhruba patnáct kilometrů na jihozápad leží přímo na břehu Baltu starobylý Falkenberg. Návštěvníkům nabízí mimo jiné jeden z nejkrásnějších kamenných mostů Skandinávie, monumentální Tullbron. Za vidění stojí i největší sbírky starých automobilů a letadel v Evropě, jimiž disponuje muzeum Svedinos Bil-och Flygmuseum.

Nedostupné z Vessigebro a jeho apartmánů není ani středověká pevnost ve Varbergu, pěkné město Gislaved u jezera Bolmen či národní park Store Mosse. Zhruba hodinu jízdy po dálnici zabere cesta do druhého největšího švédského města Göteborgu s velkým přístavem, moderní budovou Operan, vodním kanálem Hamnkanalen a kostelem Christine kyrka.

Trajektem podél švédského pobřeží

Velkolepá metropole Hallandu, hrdé město Halmstad, se nalézá jen necelou půlhodinku od Vessigebro. Určitě vás okouzlí jednou z nejkrásnějších pláží ve Švédsku, vždy udržovanou a čistou Tylösand, která je omývána blankytnými vodami proslulého zálivu Kettegat. Napadlo vás už někdy v této souvislosti hledat rekreační byty ve Švédsku?

Více než 700 let trvající historie Halmstadu nabízí spoustu zajímavých památek. Mezi ty nejhezčí patří výstavní královský renesanční zámek Halmstads slott na břehu řeky Nissan a architektonicky unikátní gotický dóm svatého Mikuláše, vévodící pitoresknímu středověkému centru. Novodobý Halmstad je univerzitním městem a významným přístavem v Severním moři.