Informace o cestě do Švédska

Cestujte do Švédska s přehledem

Skandinávský poloostrov, který je svou rozlohou třetí největší zemí EU, láká turisty celého světa k návštěvě už dlouhá staletí. Zaujme nejen hlavní město Stockholm, ale i přírodní jevy, pestré možnosti rybaření, zajímavá historie a památky, cestovní ruch na vysoké úrovni. Dovolená ve Švédsku přináší rozsáhlé varianty zábavy, sportu, rekreace i ubytování ve Švédsku. Komfortním cestováním číslo jedna je let letadlem. Je navíc velmi rychlý a pohodlný. Z České republiky se do skandinávské země přímo dostanete leteckým spojením z Prahy do Stockholmu Arlandy. Toto švédské letiště hraje prim. Cestování je navíc úsporné a levné. Tento přímý let trvá asi dvě hodiny.

Prázdninové domy ve Švédsku

Po příletu do Arlandy se dostanete do centra Stockholmu nejrychleji rychlovlakem Arlanda Express, cesta trvá asi 20 minut. Do srdce města lze jet také autobusem, po dobu 40 minut. Cesta taxíkem je velmi komfortní ovšem nákladná. Je přijatelná pouze pro zámožnější turisty. Vždy je třeba přemýšlet nad finanční situací. Pokud myslíte na velkou úsporou peněz, vyrazte na dovolenou do Švédska autobusem, to je bezkonkurenčně nejlevnější způsob. Jen pro příklad, zpáteční jízdenka přijde z Prahy do Göteburgu na necelých 4000 korun, což je fajn. Nejlepší je využívat last minute slevy, můžete ušetřit i polovinu. Cestování je náročné, asi 13 hodin, což je nevýhoda. Tak dlouho trvá cesta z Prahy do Mälmo.

Ubytování ve Švédsku, to je Style!

Přímé autobusové linky patří k oblíbeným. Jezdí přes Německo a Dánsko. Je možno využít různých dopravců. Také přeprava vlakem přichází v úvahu. Navíc jde o pohodlnou záležitost. O nejvýhodnějších spojích se dočtete na webu Českých drah. Mnozí turisté dávají přednost cestě do Švédska vlastním vozem. Tak je možno cestovat přes Německo a dále přes Dánsko do Kodaně přes Öresunský most do Mälmo. Jízda autem a následně trajektem je populární především v letních obdobích. Nejvyužívanější je spojení do Trelleborgu ze Sassnitz na Rujáně. Také z Rostocku se trajektem do Švédska dostanete. Lodní spojení funguje do Göteburgu z dánského města Fredrikshamm či z Kielu. Cesta trvá v řádu hodin. Uvolnění po vyčerpávající cestě zajistí rybářské chaty ve Švédsku.

Dovolená ve Švédsku

Dovolená ve Švédsku je záruka skvělého zážitku pro každého.

  • Letiště:
  • Mezinárodní letiště - Stockholm Arlanda, Göteborg Landvetter, Malmö Sturup. Nízkorozpočtové lety přes Stockholm Skavsta, Göteborg Säve a Malmö Sturup.
  • Autobus:
  • Několik pravidelných autobusových linek do mnoha švédských měst.
  • Vlak:
  • Vlakové spojení přes Dánsko
  • Loď:
  • Přímé trajektové spojení z Německa nebo Dánska
  • Auto:
  • Pozemní spojení přes Dánsko ( Køge Bugt a Öresund)

 

Cestujeme do Švédska

Využijte jedinečných nabídek cestovních společností, které vás v pohodlí a bezpečí dopraví do Švédska. Existuje hned několik možností, jak se do skandinávského státu, v němž jsou posety desítky rekreačních domů dostat. Zahrňte se komfortem nejen při pobytu, ale už při samém cestování. Patrně nejzajímavější volbou je cesta trajektem TT-Line. Tento ekologický způsob plavby po Baltském moři je výhodný z Německa a dokonce i z Polska. Cenově přijatelné cestování, již od 59 EUR za 5 osob včetně vozu, vás jistě osloví. Vyjíždíme z německého Travemünde a Rostocku, rovněž z polského Świnoujście do švédského přístavu Trelleborgu. Zajistěte si co nejdříve své ubytování ve Švédsku.

Působivé možnosti ubytování

Plavba v létě je pro děti ozvláštněna pirátskými aktivitami. Zažijí tedy dobrodružství přímo na palubě komfortní lodi s restauracemi, bary, kavárnou i místy pro odpočinek. Zažít čerstvý mořský vzduch na vlastní kůži je naprosto výjimečný zážitek. Využijte i cenově zajímavých nabídek a dopřejte si slevu na zpáteční cestu. Bude postaráno o vás, vaše zavazadla i automobil! Další volbou dopravy představuje Stena Line, z Kielu do Göteburgu. V tomto městě se nabažíte příjemné pobřežní rekreace. Námořní plavba se Scandlines připadá rovněž v úvahu. Z Puttgarden do Roby se odjíždí každých 30 minut, z Rostocku do Gedser 10 krát denně a spojení Helsingor – Helsingborg funguje třikrát za hodinu! Zjistěte si své možnosti při cestě do Švédska a nezdržujte se zbytečnou zdlouhavou plavbou!

 

Rezervujte si rekreační chaty ještě dnes!

Trajekt do Gotlandu se pyšní tříhodinovou cestou a je možno ho zamluvit jen u lodní společnosti. Máte obavy z rezervace lístků trajektem, nebojte se! Klikněte zde a my vás s tím pomůžeme! Vaše závazná objednávka bude ihned vyřízena. Pokud se chcete jen informovat, určitě napište e-mail anebo se ozvěte telefonicky. Zažijte více i při letu do mezinárodního letiště Stockholm Arlanda, Gothenburg Landvetter či Malmo Sturup. Vybírejte z četných nabídek leteckých společností. Vlakové spojení z Berlína do Malmo Berlin Night Express je velmi pohodlné. Turisté bez svého vlastního vozu si mohou automobil pronajmout u služby Sixt. Cestujte rychle a budete mít více času na svou vysněnou dovolenou v rekreačních chatách Švédska.