search

Dovolená v Örebro

Projděte se malebnou krajinou kolem švédského Örebro

Rekreační domy, chaty a chalupy ve středním Švédsku

Nádherný kraj Örebro je geograficky situovaný přímo doprostřed centra Švédského království mezi nejrozlehlejším jezerem země Vänern a třetím největším Mälaren. Region zabírá přibližně 8,5 tisíce čtverečních kilometrů a zve vás k prožití úžasné dovolené ve Švédsku. Oplývá nejen přírodními krásami, křišťálově čistým vodstvem a zdravým vzduchem, ale také spoustou zajímavých historických památek. Örebro se rovněž nazývá hlavní město této malebné provincie. Dnešní aglomerace se 140 tisíci obyvatel získala městská práva už v roce 1404 a je ideálním místem k nalezení kvalitního ubytování ve Švédsku. Vévodí jí stejnojmenná královská monumentální středověká pevnost z poloviny čtrnáctého století, střežící od nepaměti strategický most přes řeku Svartan. Ve městě se narodil a žil slavný švédský náboženský reformátor Olaus Petri, který zde nyní má muzeum a památník.

Skvosty pohodové metropole Örebro

Právě jméno Olause Petriho nese i spektakulární neogotická katedrála z počátku 20. století. Dalším památkovou pozoruhodností Örebro je staré město Wadköping, plné tradičních dřevěných měšťanských domů ze 17. století, mezi nimiž se ukrývají rozličné galerie a muzea. Vystoupejte též na vodárenskou a vyhlídkovou věž Svampen, nádhernou ukázku architektury minulého století. Zajímavostí je, že v roce 1971 byla vztyčena její replika v saudskoarabském Rijádu. Inspirujte se v našem katalogu a vyberte si pohodlný, plně vybavený a komfortní rekreační byt ve Švédsku podle vašich představ. V romantické metropoli Örebro si zamilujete i zeleň všudypřítomných parků, z nichž největší, skutečně mimořádný Stadparken, patří dle různých prestižních anket k nejkrásnějším v Evropě. Okouzlující jsou taktéž projížďky lodí po přilehlém jezeře Hjälmaren nebo procházky kulturně historickým centrem Karlslund.

Nejlepší lokality středního Švédska

Kraj Örebro je ideální místem k pobytu v chatách a chalupách Švédska pro všechny milovníky úchvatné skandinávské přírody a vody. Jeho poloha mezi největšími švédskými jezery z něj dělá ráj rybaření, v létě koupání a vodních sportů a v zimě jsou tu k dispozici nekonečné ledové plochy pro bruslaře. Mírně kopcovitá okolní krajina je skvělou příležitostí k cyklistice a nenáročné pěší turistice, například po slavné, 28 kilometrů dlouhé stezce Bergslagsleden. K dalším zajímavým místům, k nimž si ze svého prázdninového domu ve Švédsku můžete v Örebro udělat pěkný výlet, se řadí lesnatá Karlskoga s rezidencí Alfreda Nobela či příjemný Lindesberg. Vypravit se ovšem můžete ještě o kousek dál, například do leteckého muzea ve Västerasu, do skanzenu Rademachersmedjorna v Eskilstuně nebo slunečného Karlstadu s kamenným mostem a katedrálou.