search

Dovolená ve Skåne

Rybářské chaty ve švédském regionu Skåne

Ubytování  v jižním Švédsku

Nejjižnější provincie Švédska spojuje tradiční švédskou kulturu s vlivy kontinentální Evropy. Skåne nabízí krásné prosluněné pláže, žlutá řepková pole, zelené lesy a pulzující život ve velkoměstě Malmö. Najdete zde vynikající podmínky k rybaření v rybářských chatách ve Švédsku nebo dobrodružným jízdám na kanoi či kajaku. Pobřeží lemuje asi 400 km sněhobílých pláží, které se zejména v letních měsících stávají hlavním lákadlem k aktivnímu odpočinku.

Ubytování v soukromí ve Švédsku

  • Mnozí však region Skåne vnímají jako bohatou pokladnici umění a kultury. Kromě již známých malířů, sochařů nebo spisovatelů zde rovněž působí celá řada nadaných amatérských umělců.
  • V městečku Österlen se každé velikonoční svátky pořádá tzv. „Konstrundan“, jakýsi den otevřených dveří celého kraje.
  • Z dalších zajímavých míst regionu jmenujme např.známý Glimmingehus z dětského románu Nils Holgersson, národní park Stenshuvud a oblast Brösarps backar.
  • Městečko Kivik se pyšní krásným náměstím a v jeho sklepích se všechno točí kolem jablka.

Tenis, golf a koupání ve Skane, oáze klidu a odpočinku

Nejjižnějším regionem Skandinávského poloostrova je Skane. Jeho 11 tisíc kilometrů čtverečních se vyznačuje především mimořádně úrodnou půdou, krásnou venkovskou přírodou i hustými lesy. Třpytí se tu křišťálově čistá jezera a kraj je prodchnut bohatou historií, sahající až do vikinských dob. Při své dovolené ve Švédsku tu objevíte spousty středověkých hradů, zámků a honosných šlechtických panství, obklopených pohádkovými zahradami a parky. Skane vyniká zejména rozmanitými lidovými řemesly s dominující výrobou uměleckých stříbrných šperků, sklářstvím a rurální keramikou. Ze své dovolené ve Skane si můžete přivézt originální suvenýry a v četných muzeích a galeriích se seznámíte s jejich tradiční produkcí.

Moderní metropole a historické památky Skane

Metropolí kraje je seversky typicky čisté, výstavní město Malmö. Charakterizuje ho kosmopolitní atmosféra a zajímavá architektura. Dostanete se sem některým z mnoha trajektů ve Švédsku i po mohutném mostě Öresund. Dvoupatrová stavba pro automobily i železnici patřící k nejdelším na světě spojuje Malmö s dánskou Kodaní. Přejedete ho za necelých 40 minut a jedná se o skutečnou pýchu švédské dopravy.

Skane se může pochlubit téměř tři sta hrady a zámky, jejichž historie se datuje až do dvanáctého století. Novější, manýristicky rozmařilá šlechtická sídla, jsou perfektně udržovaná a vesměs je obklopují výstavní parky. Klenotem mezi nimi je nepochybně slavný královský neorenesanční zámek Sofiero, proslulý svou zahradou s několika sty druhy kvetoucích rododendronů.

Koupání, pøíroda i sportovní vyžití na jihu Švédska

Objednejte si rekreační chatu ve Skane a poznejte jeho nádherné pobřeží. Je lemováno úchvatnými plážemi s jemným bílým pískem. V letních měsících jsou ideálním místem pro mořské radovánky. Dále do vnitrozemí přecházejí v čarovnou venkovskou krajinu, jako stvořenou k romantickým výletům. Na severozápadě, v lůnu divoké přírody, se vypínají pozoruhodné, skalnaté hory. Skane je rovněž srdcem švédského tenisu a golfu. Pro vyznavače těchto sportů je připraveno přes 70 skvostných golfových hřišť nejvyšší kvality a na tenisové kurty tu narazíte téměř na každém kroku. Nejen v turisticky vyhledávaných resortech Skane je k dispozici pestrý výběr rekreačních domů, které svým komfortem zajišťují kvalitní ubytování pro každého návštěvníka této krásné oblasti.

Hrady, zámky a národní parky Skane, na nefalšovaném švédském jihu

Slovy tu krásu těžko popíšete, jediný přesný způsob, jak poznat půvab regionu Skane, je vypravit se přímo na místo činu a prožít dovolenou ve Švédsku. Jedná se o nejjižněji umístěný kraj Švédského království s nádhernou přírodou, vynikají infrastrukturou a řadou bohatých měst. Užijete si zde romantické pobřeží Severního a Baltského moře i jedinečné památky, odkazující na vzdálenou, slavnou vikinskou minulost. Ve Skanii můžete z našich prázdninových domů ve Švédsku navštívit na tři stovky pohádkových zámků i hradů, v naprosté většině výtečně udržovaných a otevřených pro veřejnost. Nejznámější z nich je neorenesanční královský zámek Sofiero s galerií a rozlehlými zahradami plnými rododendronů. Velice působivý je taktéž středověký hrad Glimmingehus, botanickým parkem doplněný zámek Alnarp či pitoreskní Palsjö.

Podívejte se na největší magnety Skane

Patříte-li k milovníkům turistiky a cyklistiky, určitě si co nejdříve objednejte některou z komfortních, dokonale vybavených a útulných chat a chalup ve Švédsku. To nejlepší z přírody Skane najdete v národním parku Stenshuvud na březích Baltu a v NP Söderasens s jezerem Odensjö, vyhlídkou Lierna i vysokými útesy. Podobně též v přírodní rezervaci Kullaberg objevíte stovky kilometrů turistických chodníků a cyklotras, typické skandinávské živočichy a možnosti rybaření. Tato přírodní skánijská lákadla jsou dobře dostupná nejen z našich rekreačních domů ve Švédsku, ale i z velkého města Helsingborg. Za vidění v něm rozhodně stojí rozsáhlý přístav, středověká věž Kärnan, nádherná radnice, rybářská víska Raa nebo sportovní muzeum. Stejně přitažlivé je starobylé, univerzitní město Lund s katedrálou a orlojem, královský Kristianstad a Hässleholm s romantickým parkem.

Na spojnici mezi Švédskem a Dánským královstvím

Další povinnou zastávkou během vašeho putování regionem Skania musí být jeho metropole, přístavní „město 21. století“ Malmö. Charakteristická pro něj je ultramoderní skandinávská architektura, typická svou čistotou, praktičností a takřka futuristickou atmosférou. Jejím nejviditelnějším představitelem je jeden z nejdelších mostů světa (8 km), monumentální Öresund mířící nad zálivem stejného jména do dánské Kodaně.Využijte pobytu ve své vile s bazénem ve Švédsku a Malmö prozkoumejte doslova skrz na skrz. Město dýchá nekončícím kulturním životem a uprostřed perel moderní architektury natrefíte na stylové restauranty, kluby a bary, na překrásné parky a zahrady a též na nejlepší obchodní galerie v zemi. Současně se jedná o srdce švédského průmyslového designu a pyšní se jedním z nejlepších muzeí moderního umění.