search

Dovolená v Höör

Ubytování ve Skåne, prázdninové domy a pobyt v jižním Švédsku

Höör je místem aktivního odpočinku v lůně jihošvédské přírody

Městečko Höör

Malebné městečko Höör se rozprostírá v samotném srdci nádherného švédského kraje Skane. Najdete ho téměř na březích azurového jezera Ringsjön, které skýtá fantastické příležitosti k rybaření, koupání a vodním sportům. Okolí několikatisícového městečka je ideálním místem pro aktivní dovolenou ve Skåne. Na své si kolem Hööru přijdou zejména milovníci pěší turistiky a cyklistiky. Obec je obklopena nádhernou, idylickou krajinou, v níž není problém narazit na volně se pasoucí stáda losů, čápy, divoká prasata a další typické představitele severské fauny. Objednejte si v této úrodné zemědělské oblasti jižního Švédska apartmán a ochutnejte některou ze zdravých místních specialit!

Najděte si v Hööru to své

V blízkosti Höör určitě vaše ratolesti uchvátí obrovská zoologická zahrada Skanes Djurpark, chovající na 900 exemplářů živočišných druhů severské i světové fauny. Nedaleko můžete také navštívit nádherný jezerní zámek Bosjökloster a novogotický kostel ve městě Eslöv. Užijte si ubytování ve Skåne naplno a se vším všudy! Höör leží přesně uprostřed mezi pobřežím Baltského a Severního moře. Ať se vydáte na východ nebo na západ, vždy dojedete k nádherným bělostným plážím, omývaným čistými, blankytnými vodami. Díky dobré dopravní síti Švédska se snadno dostanete i do historických magnetů jako Helsingborg s nezaměnitelnou radnicí, královský Kristianstad a především Lund s význačnou katedrálou.

To nejlepší z dovolené ve Skane

Pokud jste fanoušky atraktivní skandinávské architektury a designu, rozhodně se z Hööru vydejte do výstavní přístavní metropole Malmö. Dostanete se do ní také některým z trajektů do Švédska, nebo po jedinečném, osm kilometrů dlouhém mostu Öresund, vedoucím přes stejnojmennou úžinu. Malmö právem patří k nejmodernějším městům světa s téměř futuristickou atmosférou. Unikátní stavby se tu střídají s nádhernými parky a zahradami, okázalé promenády jsou plné stylových kaváren a restaurací. Za návštěvu tu stojí rozsáhlé muzeum moderního umění, starobylý kostel svatého Petra, secesní synagoga či umělá pláž Ribersborgs.