search

Dovolená v Örkelljunga

Ubytování ve Skåne, chaty a chalupy v jižním Švédsku

Zkuste ubytování v půvabném městečku Örkelljunga na jihu Švédska

Chaty a chalupy ve Švédsku

Idylická vesnička Örkelljunga se rozkládá téměř ve středu krásného švédského kraje Skane. Je to z ní kousek ke křišťálově čistému jezeru Hjälmsjön, v němž si nejen skvěle zarybaříte, ale užijete si také koupání a rozličné vodní aktivity. Obklopuje ji čarovná venkovská krajina plná jezer, lesů a lánů úrodných polí. Jedním slovem – idylická dovolená v jižním Švédsku. Okolí Örkelljungy je rozhodně turistickým rájem. Prochází tudy například velmi populární, devět set padesát kilometrů dlouhá stezka napříč celým krajem zvaná Skaneleden. Jsou zde k dispozici i další perfektně značené trasy pro pěší i pro cyklisty. Navíc se sem díky efektivně řešené dopravní síti ve Švédsku pohodlně dostanete svým osobním automobilem.

Nejhezčí prázdniny ve Skandinávii

Toužíte-li po aktivním odpočinku v lůně nezkažené severské přírody, je pro vaši dovolenou Örkelljunga tou pravou volbou. Není problém zde spatřit stáda losů a další zajímavou skandinávskou faunu. Navíc i v tomto koutě Švédska jsou k dispozici kvalitní ubytovací služby včetně rybářských domů ve Švédsku. Region Skane se pyšní dlouhou a bohatou historií, která sahá až do časů dávných a neohrožených bojovníků Vikingů. Po celém kraji je rozeseto téměř tři sta výstavních hradů a zámků, z nichž nejznámější jsou honosný královský neorenesanční zámek Sofiero s proslulými zahradami kvetoucích rododendronů a spektakulární gotický hrad Glimmingehus.

Nasedněte na trajekty do Švédska a vyloďte se v Malmö

Zajímavý exkurs do současné skandinávské architektury nabízí jedno z nejmodernějších evropských měst, skánijská metropole a úchvatný přístav Malmö – vyhlášené centrum designu ve Švédsku. Architektonicky unikátní, až futuristicky působící zástavba s mnoha apartmány je tu prokládána skvostnými a pečlivě udržovanými parky a zahradami, což vytváří jedinečnou atmosféru pulsující aglomerace. Právě z Malmö až do dánské Kodaně vede přes záliv Öresund jedinečný stejnojmenný most, jenž je druhým největším na světě a řadí se k chloubám švédského stavitelství. Mimo dech beroucí architekturu a spoustu stylových promenád nabízí Malmö například i jedno z největších evropských muzeí moderního umění a další plejádu významných galerií.