Slevy, výhody a speciální nabídky ve Švédsku

Rozhodli-li jste se strávit dovolenou ve Švédsku, rádi bychom vám nabídli několik tipů na výlety a také jste díky ubytování ve Švédsku s NOVASOL získali možnost ušetřit na vstupném do našich partnerských atrakcí. Tyto slevy a výhody můžete využít pouze během doby pronájmu a k získání slevy je potřeba mít u sebe váš nájemný doklad!

Zábavní park High Chaparral

Sleva 15% z ceny standartního vstupného.

Vítejte na Divokém západě! Na jihu Švédska! Zábavní park High Chaparral vás vrátí v čase zpět do Ameriky 19. století, přestěhuje vás do Divokého západu, kde okusíte dobrodružství s bandity a statečnými kovboji, přehlídkami, zábavnými i vzdělávacími aktivitami. Park nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu - velké a malé - kde můžete zažít nezapomenutelná dobrodružství na vysoké úrovni nebo jen si užívat společné chvilky s blízkými. Prozkoumejte Buffalo City - západní město v miniaturním formátu, které je dětmi oblíbené, sledujte rozličné představení, vyzkoušejte si rýžování zlata, jízdu dostavníkem, navštivte zvířata, jako jsou koně, poníky a bizonové býky. V High Chaparralu se nikdo nebude nudit!

Předložte u vstupu potvrzení o pronájmu NOVASOL a získáte slevu.

Více o High Chaparral naleznete zde.

High Chaparral

Little Rock Lake Zipline

Sleva 10% na vstupné!

U jezera Little Rock v Småland (mezi Klavreström a Lindshammar) můžete zažít Zip Line, největší svého druhu v Evropě - světovou třídu adrenalinového zážitek! Zavěšeni v postroji pojedete mezi stromy rychlostí až 75 km/h.

Kterou cestu si vyberete?

Délka tratí je celkem 3,3 km v nadmořských výškách od 10 do 52 metrů nad zemí. Zipline má tři tratě, ze kterých si můžete vybrat v závislosti na dobrodružství, které chcete zažít. Přátelská trať pro rodinu "Green-Blue" má délku 1009 metrů a trvá asi 2 hodiny. Černá trať je 1750 metrů a trvá asi 3 hodiny. Nejhorší  - "Kamikaze" - je celkem 2426 metrů dlouhá a trvá přibližně čtyři hodiny. Na všech tratích doprovází dva dobře vyškolení průvodci.

Dobrodružství v úžasné scenérii

Nachází se v úžasné přírodě Småland a z výšky získáte mírný výhled na jezera, lesy a hluboké rokle. 14 lan jezdí mezi sedmi věžemi, dvěmi horskými zdmi a plošinami ve stromech a na sloupech. Je to jedinečná trať pro zipline na světě, protože nabízí prostor až pro dva dospělé, dvě děti a WC a sprchový kout v horní části každé věže. Little Rock Lake je také dobrodružným místem, kde můžete dělat víc než jen zipline.

Rezervace s slevou od NOVASOL
Zavolejte nebo nám napište e-mail na Little Rock Lake, abyste si rezervovali čas na požadovanou trasu - mějte na paměti, že jsou k dispozici omezená místa, abyste byli včas. Nezapomeňte si s sebou přinést potvrzení o pronájmu, které potřebujete k uplatnění 10% slevy. 

Více o Little Rock Lake Zipline se dozvíte zde.

Zipline Švédsko

Farma Gunnarshög

Sleva ve výši 10% na všechno v obchodě (kromě dárkových karet)

Vřelé přivítání na farmě Gunnarshög nedaleko Hammenhög na Österlenu! Na scénickém Österlenu žije rodina Nilsson uprostřed zvlněné krajiny mezi zlatožlutými polemi řepky. Ve farmářském podniku rodina rozmnožuje suroviny, které jsou následně zpracovány a prodávány na farmě a maloobchodníkům ve Švédsku, tento podnik vlastní rodina již více než 100 let, od roku 1897. Od tradičního zemědělského podniku se podnik vyvinul jako inovativní potravinářská společnost zaměřená na řepkový olej lisovaný za studena. Na farmě nebo v její blízkosti se pěstuje řepka, která poskytuje plnou kontrolu nad celou produkcí, od osiva až po chutnou lahvičku. Stlačování za studena probíhá na farmě a produkuje se zde vysoce kvalitní řepkový olej, který má přirozenou zlatavě zbarvenou barvu a chutnou chuť.
Místní výroba přispívá k živější venkovské oblasti a udržitelnému rozvoji. V oblíbené farmě naleznete různé druhy olejů, octa, hořčice, koření a marmelád. Můžete si také vychutnat chutné sendviče a sladké delikatesy v letní otevřené farmě - všechny jsou pečené a připravené ve vlastní kuchyni.

Další informace o farmě najdete zde.

Farma Gunnarshog

Továrna na čokoládu Osterlen

Při nákupu čokolády za 150 SEK, jste pozváni na šálek kávy a na výběr z pralinek.
Uprostřed Österleinu ve Skåne leží oceněná továrna s přilehlým obchodem/kavárnou. Již více než 10 let zde čokoládu vyrábí ručně s vášní a oddaností.
 
Na okraji Skåne-Tranås na Österlenu je továrna ve staré cihlové škole z roku 1893 (přesné souřadnice:55.612921,13.990530). Zde uvidíte výrobu čokolády, můžete navštívit sympatickou kavárnu a najdete tu i prodejnu za tovární ceny. Kavárna nabízí horkou čokoládu z vlastní směsi a speciální kávy různých druhů. V továrně můžete vidět, jak experimentovat s novými vkusy z místních produktů. Možná to bylo jen experimentování a vášeň, která získala zlato v International Chocolate Awards Scandinavia 2015. Nechte si chutnat!

Více informací o továrně na čokoládu najdete zde.

Čokoládovna Osterlen

 

Sklárny Glasriket

Ve světoznámé sklářské říši mezi městy Kalmar a Växjö ve švédské provincii Småland zažijete fascinující sklářské umění doslova na vlastní kůži. Foukání skla si totiž můžete sami v některé ze 14 místních hutí vyzkoušet! Zarezervujte si ubytování ve Švédsku.

Dovolená ve Švédsku

A POZOR: při objednávce jakéhokoli NOVASOL rekreačního ubytování ve Švédsku získáte zdarma tzv. Glasriket-pass, který vám poskytne následující výhody:

  • -volný vstup do všech hutí, muzejí a na všechny zdejší sklářské výstavy
  • -slevu na komentovanou prohlídku s průvodcem, jenž vás zasvětí do výroby skla
  • -slevu na vlastní foukání skla, malování na sklo nebo jeho gravírování
  • -slevu a speciální nabídky v obchodě s originálními sklářskými výrobky
  • -Glassriket-pass platí pro všech 14 hutí a obdržíte ho v obchodě se suvenýry v Kosta Glasbruk. Přineste prosím s sebou příslušný Glasriket voucher a váš -NOVASOL ubytovací doklad. Oba dokumenty dostanete automaticky s vašimi cestovními doklady.

Objednejte si rekreační domy Småland a poznejte místní sklárny a celý historický region. Můžete dokonce pátrat i po začátcích firmy IKEA, která zde byla v roce 1943 založena.

Losí park Laganland

Kdo jede do Švédska, určitě by rád zahlédl jednoho anebo více losů, a ještě lépe, kdyby si ho mohl vyfotografovat. Ve volné přírodě to není zase tak jednoduché, protože los je poměrně plaché zvíře, ale asi 10km severně od Ljungby se ve švédské provincii Småland nachází známý losí park Laganland. Garantujeme vám, že v losím parku Laganland si budete moci tohoto majestátního krále švédských lesů prohlédnout opravdu důkladně, o fotografování ani nemluvě.

  • Objednáte-li si NOVASOL rekreační chalupy a rybářské chaty ve Švédsku, získáte zároveň bezplatný vstup do losího parku Laganland pro celou vaši rodinu! Při návštěvě přineste prosím s sebou příslušný Laganland voucher a váš NOVASOL ubytovací doklad. Oba dokumenty dostanete automaticky s vašimi cestovními doklady.

Skanzen Ekehagen

Procházka tisíciletím: skanzen Ekehagen leží v nádherné oblasti plné dubových lesů u řeky Ätran, asi 20 km jižně od města Falköping ve švédské provincii Västergötland. Vznikly zde repliky prehistorických sídlišť, které názorně ukazují život tehdejších obyvatel v době kamenné. Během léta panuje ve skanzenu Ekehagen čilý ruch, kdy se návštěvníkům předvádějí nejrůznější historická řemesla a dovednosti a mezi všemi se volně proplétají hodní příslušníci starých zvířecích ras. Pozoruhodný skanzen Ekehagen je otevřen v letním pololetí a vaše NOVASOL sleva:

Královské lovecké muzeum Älgens Berg

Královské lovecké muzeum Losí hora (Älgens Berg) se nachází v ekologickém parku Halle-Hunneberg a jeho návštěva je mimořádným zážitkem. Je to napínavý zábavní park vyprávějící o životě kolem trpasličích hor Halle a Hunne, o dramatické geologii, o tradiční královské honitbě losů, o jedinečné zdejší přírodě, o starých mýtech atd. atd.. Královské lovecké muzeum Älgens Berg najdete jen kousek od jižního cípu největšího švédského jezera Vänern asi 10 km severovýchodně od města Trollhättan. Vaše NOVASOL sleva:

Barnens Gård

Dětská farma Barnens Gård leží asi 10 minut jízdy autem od města Karlskrona ve švédské provincii Blekinge. Den na farmě Barnens Gård je fantastický den s nejrůznějšími hrami, zvířaty a dováděním. V našem dětském parku můžete např. šplhat na mnoha atrakcích, projet se v elektrickém autě anebo malovat či tvořit v naší řemeslné dílně. V Barnens Gård si můžete také pohladit malé prasátko, krmit kačenky nebo se pomazlit s kozou. Vodní park ukrývá spoustu skvělých atrakcí, přičemž nejdelší tobogán měří 120 m!

  • Ve zdejší restauraci předložte vaše Novasol ubytovací doklady a dostanete zdarma zmrzlinu. Rekreační domy ve Švédsku ve švédské provincii Blekinge si určitě prohlédněte.
Sweden pin map