search

Pronájem chaty a chalupy v Aneby

Zkuste chaty ve švédském Aneby

Do krásy se rozvíjející městečko Aneby se ukrývá uprostřed nedotčené krajiny jednoho z největších švédských regionů, malebného Smalandu. Výjimečné podmínky pro aktivní dovolenou ve Švédsku zde naleznou především milovníci půvabné skandinávské přírody, turisté a cyklisté. V létě si tady také užijete skvělého koupání v některém z četných, křišťálově čistých jezer.

Tipy na bohaté prožití prázdnin v kraji kolem Aneby

Okolí Aneby je vskutku okouzlující. Venkovskou idylu lánů úrodných polí tu střídají husté lesy, plné tajemných strží, rozsáhlá rašeliniště, zelené kopečky Smalandské vysočiny a všudypřítomné vodní plochy. Není divu, že oblast je rájem kanoistů, nadšenců do rozličných vodních sportů i rybolovu ve Švédsku. Krajem vedou stovky kilometrů turistických stezek a cyklotras.

Rezervujte si apartmán ve Švédsku a především vaše ratolesti si užijí parádní zábavu v krásném městečku Vimmerby, rodišti snad nejslavnější švédské spisovatelky Astrid Lingrenové. Nachází se tu obří zábavní park Astrid Lindgrens Värld, zasvěcený jejím populárním literárním postavám. Kromě rozličných her, kolotočů a dalších atrakcí je zde také několik přírodních divadel, v nichž můžete celodenně sledovat knižní dramatizace.

Velký výlet k perle u velkého jezera

Po necelých padesáti kilometrech na východ z našich rekreačních bytů ve švédském Aneby dorazíte do největšího města Smalandu, do pozoruhodného Jönköpingu. Rozprostírá se přímo na jižním břehu jezera Vättern, druhého největšího v zemi, v jehož blankytných vodách zažijete fantastické koupání, windsurfing a celou škálu dalších vodních aktivit.

Jönköping je proslulý nejen jako místo vzniku a hlavní sídlo známého výrobce zahradní techniky, firmy Husqvarna. Již od středověku se profiloval jako starobylé kupecké centrum s mnoha příležitostmi k ubytování a pozoruhodnými pamětihodnostmi. K těm nejznámějším patří výstavní neoklasicistní kostel Sofiakyrkan nebo unikátní průmyslové centrum Tändsticksområdet s četnými stylovými kavárnami a restauracemi.