search

Dovolená v Fröseke

Ubytování v Smålandu, chaty a chalupy v jižním Švédsku

Dovolená ve Švédsku

Idylická vesnička Fröseke se krčí v srdci nádherné přírody Smalandu, jednoho z nejrozlehlejších krajů Švédského království. Najdete ji uvelebenou jen kousek od křišťálově čistého jezera Uvasjön, vhodného ke skvělému rybaření i k fantastickému koupání. Obklopuje ji úchvatná venkovská krajina, v níž úrodné lány střídají zelené lesy, jako stvořené k turistice během dovolené ve Švédsku. Obživu většiny obyvatel Fröseke zajišťuje místní, poměrně známá sklárna. Ve zdejším Crystalcentru za velmi výhodných podmínek nakoupíte proslulé švédské umělecké sklo. Ve spojení s našimi apartmány ve Švédsku je víska zároveň ideální dovolenkovou základnou pro průzkum památek a přírodních krás celého regionu.

Široká paleta prázdninových možností kolem Fröseke pro celou rodinu

Jen necelých padesát kilometrů na východ z Fröseke to budete mít k nádhernému pobřeží Baltského moře, jeho sněhobílým plážím a romantickým ostrůvkům, lákajícím k lodním výletům. Leží zde i středověké město Kalmar, pyšnící se mimo dalších výstavních památek jedním z nejkrásnějších a největších gotických hradů v zemi. Všechna místa jsou dobře dostupná díky kvalitní síti dopravy ve Švédsku. Po zhruba hodině jízdy na sever od našich rekreačních bytů ve Švédsku, v Fröseke dorazíte k velkolepému zábavnímu parku Astrid Lindgrens Värld v pitoreskním městečku Vimmerby. Mnoha atrakcemi na motivy oblíbených postav z knih nejslavnější švédské spisovatelky uchvátí zejména vaše ratolesti. Lindgrenová se ve Vimmerby narodila a areál byl vybudován k uctění její památky.

Smalandská dovolená jako lusk

Zajistěte si ubytování ve Švédsku a vydejte se z Fröseke na východ, kde rozhodně nesmíte minout mimořádně malebné město Växjö. Bylo založeno v polovině čtrnáctého století a vévodí mu architektonicky pozoruhodná katedrála Växjö domkyrka. Ve městě si můžete prohlédnout nesmírně zajímavé muzeum sklářství a objevíte zde také monumentální zříceninu gotické jezerní pevnosti Kronoberg. Největším městem Smalandu je Jönköping, vystavěný na březích jezera Vättern, rozlohou druhého v pořadí ve Švédsku. Rybolov si ovšem můžete užít i na řadě jiných míst této severské země. Eksjö se pyšní rozsáhlým skanzenem, Västervik je oblíbeným přímořským letoviskem a muzeum společnosti IKEA na vás čeká v Almhultu.