search

Dovolená v Gislaved

Ubytování v Smålandu, chaty a chalupy v jižním Švédsku

Užijte si parádní dovolenou ve švédském městě Gislaved a okolí

Rekreační domy ve Švédsku

Desetitisícové městečko Gislaved se nalézá tak trochu utopené ve východní části téměř nekončícího švédského kraje Smaland. Je tím pravým místem k ubytování v jižním Švédsku, zejména pro každého, kdo rádi aktivně relaxuje uprostřed nedotčené přírody plné řek, jezer a lesů, ve stínu zajímavých měst a monumentálních památek. Skromně se tvářící Gislaved je obklopen nádhernou venkovskou krajinou s hustými lesy plnými hub, malebných roklin a nehlubokých strží. Území nabízí množství rybářských chat ve Švédsku , skvěle značených cyklostezek i turistických tras. Okolní krajinu můžete též prozkoumávat z koňského hřbetu, pokud navštívíte místní jezdecký klub Gislaved Anderstorp Ridklubb.

Gislavedská příroda, sport a atrakce

Od našich rekreačních bytů ve švédském Gislaved, jen co by šiškou dohodil, rozprostírá se ojedinělá a pečlivě chráněná krajina národního parku Store Mosse. Jeho součástí jsou největší močály v zemi, tajemné království rákosí, zrádných bažin a mnoha druhů zajímavých zástupců skandinávské flóry a fauny. Územím vás bezpečně provede hustá síť naučných stezek. Okolí Gislavedu toho ovšem nabízí ještě mnohem více. Rezervujte si apartmány v Smålandu a můžete se těšit na sklářské muzeum, gotickou pevnost Kronoberg a katedrálu v pěkném střediskovém městě Växjö, na skanzen v Eksjö či na muzeum společnosti IKEA v Almhultu. V rázovitém městečku Vimmerby si především vaše děti užijí zábavní park Astrid Lindgrens Värld a velkými přístavy jsou Halmstad a Göteborg.

Všude dobře, ve Smalandu nejlépe

Vydáte-li se z Gislaved na sever, zanedlouho dorazíte k Vättern, největšímu jezeru ve Smalandu a druhému největšímu ve Švédsku. Rybolov, koupání, kanoistika a další vodní sporty jsou v této vyhlášené rekreační oblasti skutečnou radostí, kterou stojí za to si užít. Kolem křišťálově čistých vod, rozlitých na ploše téměř dvou tisíc čtverečních kilometrů, může být nezapomenutelná i turistika a jiné aktivity. Během dovolené ve Švédsku nezapomeňte na Jönköping, výstavní metropoli Smalandu, na nějž narazíte přímo na jižním břehu jezera. Jeho dějiny se datují už od počátku třináctého století a ve středověku bývalo jedním z nejvýznamnějších kupeckých center severu. Jönköping oplývá mnoha historickými památkami i unikátní skandinávskou moderní architekturou, jež dotváří jeho jedinečnou atmosféru.