search

Dovolená v Jönköping

Ubytování v Smålandu, chaty a chalupy v jižním Švédsku

Zdraví vás jezerní Jönköping, skvělá prázdninová destinace

Rekreační domy ve Švédsku

Největším sídlem krásné švédské provincie Smaland je Jönköping, město s 60 tisíci obyvateli rozprostírající se přímo na jižním břehu druhého nejrozlehlejšího jezera v zemi Vättern. Bylo založeno již v dávném třináctém století, ve středověku se stalo významným obchodním uzlem a dnes je okouzlující kombinací historických skvostů a moderní skandinávské architektury. Zajistěte si ubytování ve Švédsku a poznejte jedno z nejmalebnějších míst celého Skandinávského poloostrova! Kopce na severním okraji Jönköpingu s nádherným výhledem na jezero zabírá téměř stoletý městský park Stadparken, plný romantických zákoutí a přírodních labyrintů. Starobylému jádru vévodí úchvatný neoklasicistický kostel Sofiakyrkan a stylová radnice z 19. století, obklopená nádhernými zahradami Rådhusparken. Takřka v celém městě jsou k dispozici naše komfortně vybavené rekreační byty ve Švédsku, díky nimž to budete mít blízko ke všem místním atrakcím.

S motorovou pilou za dětmi z Bullerbynu

Moderní Jönköping je domovem nadnárodního výrobce zahradní techniky Husqvarna a můžete si zde prohlédnout i rozsáhlé muzeum techniky této firmy. Využijte dovolené ve Švédsku a zavítejte též do působivého a unikátního průmyslového centra města zvaného Tändsticksomradet. Jedná se o okázalý a upravený architektonický počin industriálního charakteru, plný zeleně, stylových kaváren, restaurací a kulturních podniků. Vyberte si některý z našich pečlivě udržovaných prázdninových domů ve Švédsku a jen kousek od Jönköpingu navštivte dodnes monumentální ruiny jednoho z největších švédských hradů Visingsborg. Vybudován byl v 16. století a okouzlí vás stejně jako rozkošná přírodní rezervace Skuruhatt. Své ratolesti určitě zaveďte do nedalekého Vimmerby, které je v podstatě velkým zábavním parkem, věnovaným hrdinům románů snad nejslavnější švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Vychutnejte si nefalšovaný nábytkářský ráj

O dlouhé hodiny zábavy, vodních radovánek a turistických aktivit se taktéž stará samotné jezero Vättern. Vydejte se k tomuto ráji vodních sportů a jednomu z nejlepších míst pro rybaření ze svého rekreačního domu ve Švédsku. Zároveň to je skvělá lokalita pro túry do okolí a k lodním výletům. Na člunu se tu dostanete například na romantický ostrov Visingsö se spoustou historických památek a působivých pitoreskních vesniček. K dalším tipům na výlety z Jönköpingu náleží centrum moderního návrhářství interiérů v Lammhultu a expozice „IKEA v průběhu věků“ v Älmhultu, kde tato slavná nábytkářská značka vznikla. Romantický Västervik se nachází na kraji souostroví s mnoha vodními kanály. Víska Eksjö je zřejmě nejlépe udržovaným evropským skanzenem s padesátkou pitoreskních rurálních domů a farem.