search

Dovolená ve Kalmar

Vítá vás půvabný Kalmar, kraj památek, jezer a zábavy

Rekreační domy ve Švédsku

Ve východní části jižního Švédska, přímo na baltském pobřeží, se rozkládá pozoruhodný kraj Kalmar. Administrativně spadá do historické provincie Smaland a stal se velice populárním místem k trávení sportovní i poznávací dovolené ve Švédsku. Na oblibě získal především u milovníků letních přímořských aktivit, obdivovatelů monumentálních kulturních památek a turistů, lákaných tajuplnými kouty nezkažené skandinávské přírody. Jméno Kalmar nese také metropole tohoto regionu, okouzlující aglomerace s téměř 40 tisíci obyvateli. Vyberte si z naší nabídky rekreačních domů v Smålandu a poznejte množství historických skvostů i okázalé ukázky moderní severské architektury, které dnes město ukrývá. Založeno bylo již v jedenáctém století a jeho charakteristickou dominantou je pompézní, stejnojmenný gotický hrad, jehož základy byly položeny ve století dvanáctém.

Co všechno musíte v Kalmaru vidět

Kalmarská pevnost sloužila především k ochraně významného středověkého přístavu a mnohdy se zde psaly významné kapitoly skandinávské historie. Spektakulární centrum starého města tvoří původní náměstí Stortorget, jemuž vévodí úchvatná barokní katedrála Kalmar domkyrka z konce 17. století. Kalmar je také plný zajímavých galerií a muzeí stejně jako výstavních romantických promenád, které jsou lemovány historickými domy bohatých měšťanů. K dalším perlám kalmarského regionu, které byste ze svého prázdninového domu ve Švédsku měli navštívit, patří bezpochyby Karlskrona. Toto nádherné město se pyšní pevností Kungsholm, jedinečným kostelem Amiralitetskyrkan a námořnickým muzeem. Mezi jezery rozložené Växjö ukrývá skromnou katedrálu a podobně pěkné a romantické je i městečko Västervik. Zajet se vyplatí též do Jönköpingu a blízkého rozložitého hradu Visingsborg. Letní chaty a chalupy v Smålandu vám dodají energii!

Na skok na líbezný ostrov Öland

Ubytování v Smålandu, chaty a chalupy ve Švédsku

Právě z Kalmaru se po architektonicky jedinečném mostě Ölandsbron dlouhém šest kilometrů dostanete přes mořskou úžinu na druhý největší švédský ostrov, na populární Öland. Vyniká stovkami kilometrů sněhobílých pláží a svou dovolenou zde v letním sídle Solliden pravidelně tráví dokonce i švédská královská rodina. Užijte si i vy ubytování ve Švédsku jako král a rezervujte si některý z mnoha našich komfortních domů nebo bytů v Smålandu. Unikátní vápencová pláň Store Alvaret na Ölandu je UNESCEM chráněnou přírodní rezervací s jedinečnými zástupci fauny a flóry. Na ostrově si taktéž prohlédněte mohutné zříceniny hradu Borgholms slott z dvanáctého století či zrekonstruované pravěké hradiště Eketorp s bohatým kulturním programem. Vaše děti jistě ocení výlet z vily k pronájmu ve Švédsku do exotického Ölandského zvířecího parku a rozsáhlé centrum vodní zábavy Park pirátů.