search

Pronájem domů a chaty v Kristdala

V nitru Smalandu, úžasná dovolená v obci Kristdala

Tisícové městečko Kristdala je učiněnou oázou klidu a relaxace uprostřed nevšední přírody křišťálově čistých jezer, hustých lesů a lánů úrodných polí nádherného švédského kraje Smaland. Pořiďte si tu rekreační byt a v jeho okolí si skvěle zarybaříte, užijete si koupání, vodní sporty a také noblesní turistiku či cykloturistiku po perfektně značených stezkách.

Z Kristdaly to během dovolené ve Švédsku nebudete mít příliš daleko k úchvatnému pobřeží Baltského moře, jež je proslulé skvostnými bílými plážemi, omývanými průzračnými vodami. Samotná Kristdala nabízí milovníkům památek několik zajímavých monumentů. Příkladem budiž architektonicky pozoruhodný kostel Kristdala kirke z roku 1792, jenž byl vystavěn na základech prastarého gotického svatostánku.

Zážitky od Baltu po Vätern

Pokud se z apartmánů ve švédské Kristdale vydáte na jih podél pobřeží, dorazíte k jednomu z nejúžasnějších památkových skvostů Skandinávie, starobylému městu Kalmar. Vévodí mu až pohádkově vyhlížející Kalmar slot, určitě jeden z nejkrásnějších gotických hradů v zemi, jenž pamatuje už dvanácté století. Neméně zajímavé je též staré město Gamla stan, jemuž dominuje monumentální katedrála Kalmar domkyrka z roku 1658.

Dalším malebným městem regionu je Växjö, rozvíjející se již od poloviny čtrnáctého století. Uvidíte v něm rozšafnou katedrálu Växjö domkyrka, velmi poučné muzeum sklářství či epickou zříceninu vodní pevnosti Kronoberg. Okolní jezera jsou jako stvořená k rybolovu, jímž je Švédsko proslulé.

Prázdniny se švédskými symboly

Budete-li během dovolené potřebovat originálně zabavit své děti, vydejte se švédskou dopravou do rozkošného městečka Vimmerby, v němž se nalézá obrovský zábavní park Astrid Lindgrens Värld. Zdejší neotřelé atrakce byly vybudovány na motivy postav z románů snad nejznámější švédské spisovatelky a v přírodních amfiteátrech spatříte i dramatizace jejích knih.

Poohlédněte se po ubytování ve švédském kraji Smaland kolem obce Kristdala a navštivte také rurální skanzen v Eksjö nebo expozice firmy IKEA v Almhultu.