search

Dovolená u řeky Lagan

Ubytování v Smålandu, rybářské chaty a chalupy Švédsko

Řeka Lagan vás zve k prožití báječných prázdnin

Chaty a chalupy ve Švédsku

Lagan je jednou z nejdelších řek jižního Švédska a navíc zajímavý tip na prožití netradiční dovolené ve Švédském království. Pramení nedaleko Jönköpingu, metropole nádherného kraje Smaland. Po pouti dlouhé 244 kilometrů vtéká do slavného vikinského zálivu Kattegat v Severním moři. Povodí Laganu je nesmírně oblíbenou rekreační oblastí, vyznačující se zejména chráněnou skandinávskou přírodou a mnoha zajímavými turistickými atrakcemi. Řeka protéká spektakulárním územím křišťálově čistých jezer a hustých, romantických lesů, oplývá množstvím ryb a lemují ji stovky kilometrů úchvatných turistických tras a cyklostezek. Rybolov v rybářských chatách ve Švédsku je tady učiněnou lahůdkou!

Vydejte se trajektem do Švédska za neopakovatelnými zážitky

Lagan nabízí nesčetné příležitosti ke koupání, rybaření a k fantastickým túrám skrz unikátní, pečlivě chráněnou a udržovanou přírodní krajinu. Leží na ní řada přitažlivých měst jako Värnamo, Ljungby, Markaryd a kousek od jejího ústí do moře též tenisový Bastad. Všude najdete k dispozici naše chaty v Smålandu, stačí si jen vybrat ten svůj. Nedaleko pramene Laganu se na březích druhého největšího švédského jezera Vättern rozkládá velkolepý Jönköping. Bohatá historie zde od třináctého století zanechala spoustu pompézních památek, citlivě se snoubících s hypermoderní skandinávskou architekturou. Ve středověku bývalo město jedním z nejvýznamnějších kupeckých center jižního Švédska.

Laganské povodí láká k pobytu, třeba v apartmánu

Řeka těsně míjí i jedno z nejzajímavějších švédských chráněných území, národní park Store Mosse. Napadlo vás už někdy hledat v této magické oblasti jižního Švédska ubytování? Pokud ne, rychle to udělejte! Poznáte tak největší skandinávské močály, na mnoha naučných stezkách představující ojedinělé zástupce severské fauny a flóry a i tajemnou atmosféru obrovských blat. Laganland Älgpark je unikátní losí safari, které představuje tyto majestátní živočichy ve volné přírodě a zároveň na dlouhé hodiny zabaví vaše ratolesti rozličnými doprovodnými atrakcemi. Bude-li to málo, vydejte se s dětmi také do obrovského zábavního parku Astrid Lindgrens Värld u městečka Vimmerby, kde ožívají populární románové postavy nejslavnější švédské spisovatelky.