search

Pronájem chaty a domů v Markaryd

Markantně pohodový Markaryd, místo vašich prázdnin ve Švédsku

Dovolenou ve Švédsku prožijete uprostřed jedinečné severské přírody, v klidu a bez rušivých vlivů současné civilizace. Oblast totiž oplývá množstvím křišťálově čistých jezer, hustých lesů a poklidnou krajinou typického skandinávského venkova.

V nejbližších jezerech Getesjön a Andsjön si užijete skvělé koupání, ale také si fantasticky zarybaříte, stejně jako ve zdejší malebné říčce Lagan. V případě nepřízně počasí Markaryd nabízí velkorysý krytý vodní park Hannabadet. Na prázdniny v apartmánech švédského Markarydu si určitě přibalte pohorky nebo kolo a užijte si skvostnou turistiku v jedné z nejhezčích oblastí Skandinávie.

Ze Smalandu až na okraj Švédského království

Z Markarydu to budete mít jen kousek ke členitému pobřeží slavného vikinského zálivu Kattegat v Severním moři. Je proslavené nádhernými bělostnými plážemi, průzračnou vodou a nachází se u něj i Halmstad, výstavní metropole sousedního kraje Halland. Honosí se především až zhýralým renesančním zámkem Halmstads slott ze 17. století a velkolepou katedrálou Svatého Mikuláše.

Halmstad lemuje jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších zdejších pláží, pečlivě udržovaná Tylösand, vhodná díky pozvolnému sestupu do vody zejména pro děti. Severomořské pobřeží, z Markarydu snadno dostupné díky velice kvalitně řešené dopravě ve Švédsku, ukrývá další zajímavá města. Patří k nim Bastad, proslavený tenisovým turnajem, Falkenberg s kamenným mostem Tullbron či Helsingborg.

Objevte poklady nádherné přírody

Zhruba po hodině jízdy z našich rekreačních bytů v Markarydu na sever vás přivítá unikátní přírodní krajina národního parku Store Mosse, jehož součástí jsou nejrozsáhlejší švédské močály. Na perfektně značených turistických cestách objevíte řadu unikátních zástupců severské fauny a flóry a užijete si nestandardní turistiku uprostřed tajemných blat.

Vydat se ovšem můžete i do královského Kristianstadu, do Almhultu s rozsáhlým muzeem společnosti IKEA nebo do Ljungby. V rámci ubytování ve Švédsku určitě navštivte i vnitrozemské Växjö s hrady Teleborg a Kronobert, univerzitou, katedrálou a pěkným náměstím.