search

Dovolená v Mönsteras

Ubytování v Smålandu, Chaty a chalupy v jižním Švédsku

Prázdninová idylka ve švédském Mönsteras

Chaty a chalupy ve Švédsku

Fantastické městečko Mönsteras se rozprostírá přímo na nádherném pobřeží Baltského moře při úžině Kalmarsund, která jej odděluje od proslulého lázeňského ostrova Öland. Z moře je město obklopeno snad nejkrásnějším skandinávským souostrovím, sestávajícím se ze stovek malinkých ostrůvků, doslova vybízejících k průzkumným lodním výletům. Neváhejte a právě tady si zajistěte ubytování v Smålandu! Kromě romantické turistiky si v Mönsteras vychutnáte i koupání a vodní sporty na proslulých bílých plážích Baltu. Ve vnitrozemí vás čeká ojedinělá skandinávská příroda plná čistých jezer, stvořených k perfektnímu rybolovu. Švédský venkov je tady charakterizován hustými lesy a úrodnými poli – stovky kilometrů turistických tras a cyklostezek potěší každého, kdo se rozhodne pro pohybově aktivní dovolenou.

Monstrózní zážitky z jihu Švédska

Necelých padesát kilometrů na jih od apartmánů v Smålandu, v Mönsterasu se rozkládá historický klenot Skandinávie, který by neměl minout žádný milovník památek, spektakulární město Kalmar. Již od třináctého století se jedná o jednu z nejbohatších a nejvýznamnějších severských aglomerací a dějiny tu stvořily mimořádné množství zajímavých monumentálních staveb. Dominantou Kalmaru je pompézní středověký hrad Kalmar slot, náležící k nejkrásnějším a nejzachovalejším v zemi. Velice působivé je také kalmarské staré město Gamla stan s nádhernými měšťanskými domy, katedrála Kalmar domkyrka a kontrastně působící betonový most Ölandsbron, jeden z pilířů švédské dopravy.

Ubytujte se a užijte si atrakce Smalandu

Vaše děti se určitě skvěle odreagují v nedalekém městečku Vimmerby, proslulém rodišti snad nejslavnější švédské spisovatelky Astrid Lingrenové. Na její počest zde byl vybudován gigantický zábavní park Astrid Lindgrens Värld, kde v podobě rozmanitých atrakcí ožívá například Pipi Dlouhá punčocha a další populární románové postavy. K dalším magnetům kraje s mnoha rybářskými domy ve Švédsku patří skanzen v Eksjö, historická Karlskrona či katedrála a hrad Teleborg ve Växjö. Pěkný celodenní výlet můžete podniknout do krajské metropole Jönköping usazené na březích rozlehlého jezera Vätern.