search

Dovolená v Tranas

Pestré a odpočinkové pobyty v Tranas nadchnou každého

Rybářské chaty Švédsko

Idylické městečko Tranas leží ukryté mezi křišťálově čistými jezery v severní části pozoruhodného švédského kraje Smaland. Rozprostírá se téměř na břehu překrásné vodní plochy Sommen, která nadchne turisty i milovníky rybaření a koupání. Jezero obklopují romantické, husté a zdravé lesy, jako stvořené k procházkám a houbaření. Objednejte si v tomto zapomenutém rožku ubytování a apartmány v jižním Švédsku! Hlavní tepna Tranas je docela rušnou nákupní zónou s mnoha obchůdky, kavárnami a stylovými restauracemi. Nedaleko městečka můžete prozkoumat význačnou zříceninu gotického hradu Brahälla. Vydejte se ze svého rekreačního bytu ve Švédsku pěšky či na kole nezkaženou skandinávskou přírodou do čarovného okolí po některé ze srozumitelně značených turistických stezek a cyklotras.

Jak si užít dovolenou ve Švédsku na tisíc způsobů

Jen kousek na západ od Tranas se tøpytí druhé nejvìtší švédské jezero Vättern, nesmírnì populární rekreaèní oblast o rozloze dvou tisícù ètvereèních kilometrù. Kromì skvìlých podmínek pro opalování, koupání a vodní sporty nabízí také množství kapitálních ryb, které dozajista nadchnou každého milovníka rybolovu. Pronajměte si rybářské chaty ve Švédsku a získejte unikátní možnost relaxace. Švédsko je zkrátka zemí všem rybáøùm zaslíbenou. U jižního bøehu Vätternu se hrdì rozprostírá okázalá metropole Smalandu, šedesátitisícový Jönköping. Ten býval již od tøináctého století významným kupeckým centrem, a tak není divu, že oplývá spoustou zajímavých památek. Novodobì je Jönköping znám také jako místo založení a hlavní centrála giganta v oblasti výroby zahradního náøadí, známé firmy Huskvarna. 

Z rybářské chaty do švédských měst a parků

Ubytování v jižním Švédsku

Kdo by neznal jeden z osobitých symbolů současného Švédska – Pipi Dlouhou punčochu a další populární postavy z knih nejslavnější skandinávské spisovatelky Astrid Lingrenové. Ožívají v podobě rozličných atrakcí v městečku Vimmerby, v němž byl vybudován velkolepý zábavní park Astrid Lindgrens Värld, jenž na dlouhé hodiny určitě zabaví vaše ratolesti. Během ubytování v jižním Švédsku můžete realizovat spoustu dalších nezapomenutelných výletů. Jeďte se podívat do unikátního venkovského skanzenu v Eksjö, vydejte se k pobřeží Baltského moře, navštivte bohatá města Linköping a Norrköping. Nudit se nebudete ani minutu!