search

Dovolená v Södermanlandu

Okouzlující švédský Södermanland láká hrady, lesy a muzei 

Chaty a chalupy ve Švédsku

Ubytování ve středním Švédsku

Snadná dosažitelnost ze Stockholmu, nádherná příroda posázená spoustou blankytných jezer a bohatá města nabízející nejrůznější zábavu dělají z kraje Södermanland vzorovou prázdninovou oblast. Nenechte si uniknout jedinečnou příležitost, objednejte si rekreační dům ve Švédsku a užijte si pohádkově idylickou, zalesněnou krajinu s bezpočtem atrakcí a zajímavostí. Region Södermanland se rozkládá na jihovýchodě Švédského království u členitého pobřeží Baltského moře, severní hranicí prochází soustavou jezer, z nichž největší jsou Hjälmaren a Mälaren. Ostatně hladina vodních ploch, u nichž najdete naše apartmány ve Švédsku, zabírá podstatnou část z jeho rozlohy 5 620 kilometrů čtverečních.

Navštivte památky v zemi Vikingů

Södermanland představuje ztělesnění pohodové dovolené ve Švédsku, plné poznávání historických památek, aktivního pohybu a toulek na čistém severském vzduchu. K jeho největším lákadlům patří překrásný zámek Gripsholm se sbírkou portrétů čítající dvě tisícovky obrazů. Najdete ho u města Strängnäs, které je význačné i svou katedrálou a větrným mlýnem. Pěkné odpoledne prožijete i v tramvajovém muzeu v Malmköpingu, kde se řadou exponátů též projedete. Milovníci pamětihodností by si v Södermanlandu neměli nechat uniknout ani slavný Tullgarnský palác z 18. století, využívaný řadou švédských panovníků. Starobylá Eskilstuna nabízí zachovalé středověké jádro s úzkými uličkami a zděným kostelem, zříceniny hradů Ogaklev a Stenby, umělecké muzeum či skanzen Rademachersmedjorna. Nejen vaše ratolesti zde nadchne akvapark Vattenpalatset, průmyslové muzeum Munktell a především rozsáhlá zoologická zahrada s lunaparkem a lázněmi. V blízkém městečku Torshälla je otevřena expozice význačného grafika Allana Ebelinga.

Tipy na výlety a relaxaci ve skandinávském stylu

Zajistěte si ubytování ve Švédsku a v Södermanlandu vás čeká také hezký Katrineholm nebo plavba lodí po jezírcích v okolí Oxelösundu. V moderním Nyköpingu se pyšní největším filmovým plátnem celého Švédska v multikině Biostaden. Na své si v regionu přijdou i rybáři, můžete zkusit jízdu na koni, rafting a golfisté jistě ocení zelené resorty Kiladalens Golfklubb, Jönákers Golfklubb, Ingelsta či Vidbynäs Golf Club. Využijte vynikající polohy své komfortní a kvalitně vybavené vily s bazénem ve Švédsku a vydejte se taktéž za ostatními turistickými magnety, dobře dosažitelnými ze Södermanlandu. Volbou číslo jedna by měla být švédská metropole Stockholm s přístavem Skeppsbron, národním muzeem a ohromným zábavním parkem Gröna Lund. Ve Västerasu si nenechte ujít velice pěkné letecké muzeum, v Norrköpingu kaktusy v parku Carl Johans a nedaleké Tropicarium. K chloubám Örebrö se řadí monumentální gotický hrad, stará čtvrť Wadköping a vyhlídková vodárenská věž Svampen.