search

Dovolená ve Stockholmu

Stockholm má opravdu co nabídnout

Dovolená v pronajatých rekreačních domech a apartmánech ve Stockholmu a okolí

Stockholm byl postaven na 14 ostrovech a je tak ze všech stran obklopen nádhernou vodní krajinou. Voda je zde tak čistá, že lze rybařit přímo ve městě a od roku 1436 je tato činnost také volná. Vychutnujte si tak jednou velkoměsto z jiného pohledu: nechte se brzy ráno unášet člunem a pozorujte pomalu se probouzející metropoli. V Mälaren a ve Stockholmu je rybaření bezplatné, v ostatních rybářských oblastech si musíte zakoupit povolenku.

Apartmány ve Švédsku

Byty a apartmány ve středním Švédsku

Dobře zachované Staré město Gamla Stan je nejstarší městskou částí Stockholmu. Při procházkách ve zdejších úzkých uličkách na Vás dýchne atmosféra středověku. Zde se také nachází Královský zámek s pokladnicí. Pouze úzký vodní kanál dělí Gamla Stan od mnohem větší městské části Södermalm, která je známá díky svým strmým ulicím a dřevěným domkům. Zajímáte se o umění? Pak nesmíte vynechat návštěvu mnoha místních galerií. Najdete je nejen v Södermalm, ale i v Östermalm a Gamla Stan. V rekreačním domě ve Švédsku a rekreačním bytě Stockholm si budete připadat jako místní obyvatelé a zažijete dokonalou atmosféru.

Rekreační byty ve Švédsku

Stockholm se rovnež pyšní mnoha parky, z nichž uvádáme alespoň: botanickou zahradu Bergianska botaniska trädgården, Rosendahls trädgård se stejnojmennou kavárnou Café nebo Vintervikens trädgård. Hřbitov Skogskyrkogården, kde byla pohřbena i Greta Garbo, je zařazen na seznamu světového kulturního dědictví pod ochranou organizace UNESCO. Rekreační domy ve Švédsku jsou ideálním útočištěm pro milovníky přírody ale i městské kultury. Oblíbený park Djurgården nabízí hned několik atrakcí: Tivoli Gröna Lund, kulturní představení, zoologický park, skanzen a několik muzeí. Trajekt, který odjíždí ze Slussen nebo Nybroplan Vám ukáže Stockholm z úplně jiné perspektivy. Můžete samozřejmě použít i autobus, tramvaj nebo se prostě do Djurgårdenu vydat pěšky. Z muzeí jmenujme např. Vasovo muzeum, Liljevalchs konsthall, Thielska galleriet a Prinz Eugens Valdemars Udde – jakýsi park a muzeum v jednom.

Ubytování v soukromí ve Švédsku

Co by byla návštěva Stockholmu bez nakupování. V Gamla Stan jsou především malé obchůdky se švédskými řemeslnými výrobky. Moderní obchody naleznete na Södermalm, Östermalm, Biblioteksgatan nabízí opravdu exkluzivní zboží. Nechybí zde samozřejmě ani velké obchodní domy a galerie: PUB, NK, Åhléns a Gallerian. Nejste nároční a stačí Vám něco menšího? V tom případě pro Vás bude rekreační byt Stockholm ideálním místem pro Vaši dovolenou. Stockholm je pulzující město s mnoha restauracemi, bary a zábavními podniky – pro každého prostě něco. Z vyhlášených restaurací jmenujme např. Den Gyldene Freden, Franska Matsalen v hotelu Grand a Operakällaren.