search

Dovolená ve Västergötland

Západní Götaland, ubytování v jižním Švédsku

Ubytování v soukromí Švédsko

Västergötland je navštěvován nesčetnými turisty díky nádherné přírodě. Jsou tu lesy, jezera, louky a nádherné šéry u Göteborgu. Jste rybář, rádi chodíte na pěší výlety nebo jezdíte na kanoi? V tomto případě jste zde na správném místě. Uprostřed regionu Västergötland jsou velké plochy, které jsou využívány v zemědělství. Jsou obklopeny kopcovitým terénem.

Dovolená ve Švédsku

Dovolená v rekreačním domě v regionu Västergötland

  • Z hlediska rozlohy je Västergötland poměrně velký: rozprostírá se od západního pobřeží Švédska až k jezeru Vättern ve vnitrozemi. Na západním pobřeží leží i druhé největší město Švédska - Göteborg.
  • V regionu Väsergötland si každý přijde na své - od rušného velkoměsta až po klidný život na venkově. Region je známý mj. textilním průmyslem, který je největší v celé zemi.
  • Rekreační dům v regionu Västergötland splňuje všechny předpoklady pro úspěšnou dovolenou. Díky různým výletním cílům, pamětihodnostem a aktivitám si tu každý přijde na své.

Jak voní a chutná Västergötland? Báječně, vyzkoušejte!

Pro švédský kraj Västergötland jsou typické romantické slatiny, z jihu a východu lemované malebnými zelenými kopci Švédské vrchoviny. Oblast o rozloze 17 tisíc kilometrů čtverečních se rozprostírá v jihovýchodní části Švédska. Dovolená tady nadchne zejména milovníky pěší turistiky a rybaření v rybářských chatách ve Švédsku v nádherné skandinávské krajině. Västergötland se administrativně dělí se sousedním Bohuslänem o druhé největší švédské město, majestátní, půlmiliónový Göteborg. Leží v historicky slavném, vikinském zálivu Kattegat a jedná se o správní a kulturní centrum obou provincií. Zásluhou nejdůležitějšího skandinávského přístavu je to významný uzel dopravy ve Švédsku.

Koupání, rybaření a kultura

Kolem Göteborgu na návštěvníky čeká spousta prázdninové zábavy. Zajistěte si rekreační dům ve Västergötlandu a užijte si velkolepé botanické zahrady a přírodní parky, zajímavá muzea i obří mořská akvária. Vyzkoušejte rozličné sportovní vyžití, projížďky na lodích v přilehlém souostroví a neopomeňte celou řadu architektonických skvostů a památek. Krajem se rozlévají dvě největší švédská jezera Vänern a Vättern, jež jsou rovněž druhým a pátým největším jezerem v Evropě. Dohromady vytváří téměř devět tisíc kilometrů čtverečních vodní plochy. Patří k nejvyhledávanějším oblastem pro dovolenou ve Västergötlandu a jsou ideální pro rybaření i pro letní koupání.

Turistika mezi velkolepými památkami

Západní Gothland je rovněž územím s bohatou historií, sahající až do vikinských časů a dob raného křesťanství. Narazíte zde proto na kvantum význačných památek, především hradů, zámků a rozličných kostelů, budovaných až do 19. století. Z našich rekreačních chat v Västergötlandu jsou taktéž dobře dostupná pozoruhodná středověká města jako Skara, Falköping, Skövde, Alingsas nebo Hjo. Pokud máte rádi turistiku v čisté a pečlivě chráněné přírodě, přijeďte trajektem do Švédska a ve Västergötlandu si přijdete na své. Objevíte zde stovky kilometrů perfektně značených tras, vedoucích skrz nekonečné, romantické planiny ve vnitrozemí nebo panoramatickými pahorkatinami na jihovýchodní hranici kraje. Všude kolem se seznámíte nejen se svěže zeleným světem skandinávské flóry, ale také s mnohými zástupci místní fauny, včetně mohutných stád losů.