search

Dovolená v Göteborg

Ubytování Västergötland, chaty a chalupy v jižním Švédsku

Volá Göteborg, pravé severské město plné historie a zábavy

Dovolená ve Švédsku

Působivý, více jak půl miliónu obyvatel zahrnující Göteborg je druhým největším švédským městem. Zároveň se jedná o místo, kde prožijete jedinečnou dovolenou ve Švédsku, a o správní centrum rozlehlých krajů Västergötland a Bohuslän. Rozkládá se, protkán početnými vodními kanály, na západním pobřeží jižního Švédska. Je to téměř na rozhraní dvou slavných vikinských zálivů Kattegat a Skagerrak, které náleží k Severnímu moři. Göteborg je dnes také největším skandinávským přístavem a jedním z nejkrásnějších evropských měst. Jeho historie sahá několik věků nazpátek, do počátků 17. století, kdy byl založen králem Gustavem Adolfem II. Vybudoval jej jako strategickou základnu pro kontrolu dánských výbojů a snah o ovládnutí významné spojnice mezi Severním a Baltským mořem. Stejně strategickou polohu má celá řada našich rekreačních bytů ve Švédsku v nejbližším okolí tohoto velkoměsta.

Procházky po bulváru a kolem vodního kanálu

Dnešní Göteborg je okouzlující, typicky čistou a upravenou severskou aglomerací. Vedle sebe, citlivě prolnuty, zde koexistují významné historické klenoty a příklady hypermoderní skandinávské architektury. Vyberte si některý z našich komfortních a kvalitně vybavených apartmánů v jižním Švédsku a na každém kroku po městě narazíte na všudypřítomné zelené parky a pečlivě udržované promenády. Lemují je stylové restaurace a kavárny, množství obchodů a zábavních podniků. Nejslavnější göteborská promenáda kopíruje centrální městskou tepnu, vodní kanál Hamnkanalen, vinoucí se od středověké přístavní čtvrti až po historické jádro. Během ubytování ve Švédsku se tu pokocháte například velkolepým secesním nádražím Drottningtorget a severským chrámem Christine kyrka, postaveným v 17. století. Architektonický modernismus zastupuje unikátní budova opery, zvaná jednoduše Operan.

Dopřejte si aktivní oddech v Götalandu

Přímo v katastru města Göteborgu se ukrývají stovky hektarů přísně chráněných parků a přírodních rezervací, jako stvořených k odpočinku a romantickým procházkám uprostřed úchvatné přírody. K nejkrásnějším a nejčastěji navštěvovaným patří Slottsskogen, Rya Skogs Naturreservat, Göteborgs botaniska trädgard, Delsjöomradets naturreservat a Änggardsbergens naturreservat. Vydejte se sem někdy ze svého rekreačního domu ve Švédsku i vy. Z Göteborgu jsou ovšem dobře dosažitelná i zajímavá, starobylá města jako Falköping, Skövde, Hjo či Alingsas. Nádherná Skara se například proslavila gotickým dómem Skara domkyrka, opatstvím svatého Olafa a svaté Kateřiny a oddechovým parkem Skara Sommarland. Další možnosti k pobavení nabízejí muzeum automobilové značky Volvo, akvapark s mořským akváriem Universum a obří lunapark Lisebergs Nojespark.