search

Skvělá dovolená v Mellerud

Užijte si pobyt v obci Mellerud, na dosah jezeru i moři

Rekreační domy ve Švédsku

Čtyřtisícové malebné městečko Mellerud se ukrývá v pozoruhodném kraji Västergötland přímo na jihozápadním břehu největšího švédského jezera Vänern. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších rekreačních oblastí země. K prožití své dovolené v jižním Švédsku ji každoročně vyhledávají zejména rybáři a milovníci turistiky v okouzlující a nezkažené přírodě. Jezero Vänern v okolí Mellerudu nabízí v létě také desítky kilometrů udržovaných pláží s plným turistickým komfortem a nepřeberným množstvím pohodného ubytování ve Švédsku. Zdejší husté lesy, obklopující křišťálové vodní plochy, jsou protkány řadou perfektně značených vycházkových tras a panoramatických cyklostezek různých obtížností.

Ráj rybářů, turistů a milovníků přírody

úžasné chaty v jižním Švédsku

V blízkosti městečka Mellerud se na téměř šesti tisících kilometrech čtverečních rozprostírá nádherná přírodní rezervace Kroppefjäll. Jedná se o magickou krajinu močálů, jezer a lesů, oplývajících houbami a dalšími chutnými plody. Na toulkách ze svého útulného a výtečně vybaveného rekreačního domu ve Švédsku zde narazíte například na vzácné vodní a dravé ptáky, na bobry a na další pozoruhodné zástupce skandinávské fauny. Blankytné vody jezera Vänern a přilehlé řeky jsou proslulým rybářským revírem, z našich chat a chalup ve Švédsku velmi dobře dostupným. Lze tady bez problémů ulovit až patnáct kilogramů vážící lososy, bělice, úhoře a jiné sladkovodní ryby. Sportovní rybolov je tu zcela zdarma a neregulovaný, a to i z lodí, existují pouze limity ulovených druhů ryb na osobu a den. Povolení musíte mít jen na komerční výlov.

Za zábavou a poznáním do Göteborgu

Z vašeho prázdninového domu ve Švédsku v nádherném kraji kolem Mellerudu to nebudete mít daleko ani do půlmilionového Göteborgu. Toto kosmopolitní, působivé kulturní a obchodní centrum regionu Västergötland se řadí mezi nejkrásnější skandinávská města. Citlivě se v něm snoubí četné historické monumenty s moderní architekturou a všudypřítomnými, vždy čistými a upravenými parky. K jeho největším atrakcím patří futuristická operní budova Operan, secesní nádraží Drottningtorget, krásný vodní kanál Hamnkanalen a kostel Christine kyrka. Blízko Göteborgu na vás čeká botanická zahrada Botaniska Tratgarden, rozlehlý oddechový park Lisebergs Nojespark, akvapark s mořským akváriem Universum a automobilové muzeum Volvo. Pěkné výlety si můžete udělat i do starobylého města Skara s úchvatnou katedrálou Skara domkyrka z jedenáctého století, opatstvím svatého Olafa a svaté Kateřiny či se zábavním parkem Skara Sommarland.