search

Pronájem rybářské chaty v Mollösund

Mollösund nabízí čisté rybářské chaty, pěknou přírodu i spoustu zážitků

Jedna z nejstarších rybářských obcí ve Švédsku, na mapě takřka neviditelný Mollösund, se rozkládá na pomezí dvou slavných zálivů Kattegat a Skagerrak, známých již z časů Vikingů. Tato nesmírně malebná a pitoreskní vesnička je ideálním místem pro poklidnou dovolenou v nádherném regionu Blekinge. Kromě divokého pobřeží plného ostrůvků totiž nabízí mnoho dalších pozoruhodností.

V Mollösundu si především skvěle užijete rybolov. Švédsko v těchto končinách nabízí též spousty mořských radovánek na bělostných plážích, omývaných blankytnými vodami Baltu. Víska je skvělým výchozím bodem k průzkumným plavbám po tajemných ostrovech v proslulých zálivech, i pro turistiku a cykloturistiku v ojedinělé severské přírodě.

Na toulkách magickým Göteborgem

Necelých 80 kilometrů od Mollösundu leží velkolepé hlavní město kraje, pozoruhodný Göteborg. Je to největší současný skandinávský přístav a druhá největší švédská aglomerace s historií sahající do počátku 17. století. Výstavní a starobylé stavby se tu skvěle snoubí s novodobou, neméně obdivuhodnou architekturou, Göteborg proto právem patří k nejnavštěvovanějším městům během ubytování ve Švédsku.

Nespornou hlavní dominantou Göteborgu a jeho symbolem je hypermoderní, konstrukčně unikátní operní budova Operan, pyšně se tyčící hned vedle středověké přístavní čtvrti. Město, cílovou zastávku mnoha trajektů do Švédska, nejlépe prozkoumáte při plavbě či procházce po přilehlé promenádě hlavní městské tepny, vodním kanálu Hamnkanalen. Spatříte zde i nádherné secesní nádraží Drottningtorget nebo monumentální kostel Christine kyrka.

Blekingský Mollösund se zalíbí rybářům i turistům

Vyzkoušejte naše rekreační domy ve Švédsku a severně od Mollösundu natrefíte na unikátní památku, proslulé skalní kresby pravěkých lidí z doby bronzové. Jejich největší koncentraci spatříte v okolí vesničky Tanum. Kolem této ojedinělé pamětihodnosti vede řada zajímavých naučných stezek a celé území je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.