search

Dovolená ve Västernorrland

Oddychněte si v srdci Švédska, v kraji Västernorrland

Rekreační domy ve Švédsku

Malebný kraj Västernorrland se rozprostírá na ploše téměř 22 tisíc kilometrů čtverečních v jižní části severního Švédska podél pobřeží Botnického zálivu v Baltském moři. Na severu hraničí s provincií Västerbotten, na jihu s krajem Gävleborg a na západě s nádherným Jämtlandem. Oč řidčeji je jeho území zalidněno, o to více přírodních krás může svým návštěvníkům nabídnout. Stačí si jenom objednat některý z našich prázdninových domů. Švédsko se pyšní řadou úžasných oblastí a Västernorrland se právem řadí mezi ně. Jedná se o zemi strmých pobřežních útesů, skalnatých hor a blankytných jezer, tolik pro celou Skandinávii typických. Všem milovníkům turistiky, cyklistiky či horolezectví nabízí ve své úchvatné přírodě množství nezapomenutelných krajinných panoramat a adrenalinových zážitků. Naše rekreační domy ve Švédsku jsou připraveny jenom pro vás, abyste si v nich vychutnali plný aktivit a poznání.

Podívejte se do pravého středu Švédska

Zajímavostí určitě je, že ve zdejší obci Flataklocken na břehu jezera Munkby se nachází přesný geografický střed Švédského království. Daleký výhled na všechny strany tu obstarává proslulá vyhlídková věž, z níž dohlédnete desítky kilometrů daleko do tohoto skvostného regionu. Během své dovolené ve Švédsku byste ji rozhodně neměli vynechat. Stejně jako horu Skuleberget s archeologickým nalezištěm světového významu, kde si prohlédnete legendární jeskyni s artefakty starými až 4 tisíce let. Městečko Näsaker u řeky Angermanälven se chlubí přírodní expozicí Nämforsen, prezentující rozsáhlé sbírky jeskynních maleb z celé severní Evropy. Uvidíte zde autentické pravěké figurky lidí a zvířat, nalezené právě v této části Västernorrlandu a na ostrůvcích Notön, Bradön a Laxön v Baltském moři. V širokém okolí je na výběr z mnoha kvalitních, útulných a komplexně vybavených chat a chalup ve Švédsku, vyberte si!

Užijte si skvělé podmínky k rybaření

Chaty a chalupy v severním Švédsku

V krajině Västernorrlandu se třpytí téměř tři a půl tisíce křišťálově čistých jezer či jezírek a protékají tudy tři velké řeky. Není tedy divu, že nejvyhledávanější kratochvílí místních obyvatel i jejich hostů je rybaření. Vody jsou plné kapitálních lososů, lipanů, candátů a pstruhů, není nic jednoduššího, než zajít si na ně z vaší horské chaty ve Švédsku. Veškeré informace o nejlepších lovištích a také možnost zapůjčení vybavení získáte nejlépe v tradičních rybářských vesničkách Bönhamn, Norrfällsviken a Trysunda. Největším västernorrlandským městem je nádherný Sundsvall, v němž se citlivě snoubí architektura s přírodou. Tato nevelká aglomerace je protkána výstavními bulváry, lemovanými honosnými neorenesančními domy. Je jako stvořená k romantickým procházkám v rámci ubytování ve Švédsku, k posezení v četných stylových restauracích nebo k odpočinku ve všudypřítomných parcích a zahradách. Administrativní metropolí kraje je malebný Härnösand.