search

Dovolená v Västmanland

Pojeďte na prázdniny do švédského kraje Västmanland

Prázdninové domy a pobyt ve středním Švédsku

Provincii Västmanland naleznete v samém srdci středního Švédského království. Svých 5 tisíc čtverečních kilometrů plochy rozprostírá směrem na sever od třetího největšího jezera země Mälaren a jeho východní hranice leží jen necelých 140 kilometrů od úchvatné metropole Stockholmu. Prohlédněte si pečlivě náš katalog ubytování ve Švédsku a uvidíte, že výběr zajímavých objektů i míst k pobytu je tady celá řada. Ač je Västmanland spíše průmyslovým regionem, disponuje mnohými přírodními krásami a zajímavými atrakcemi. Na jeho severu se tyčí skalnaté hory, dosahující výšek kolem 400 metrů, které jsou ideální místem pro turistiku, volné lezení a adrenalinové aktivity. Na druhou stranu odsud pochází populární rocková kapela the Hives a můžete tady během své dovolené ve Švédsku navštívit například muzeum letectví ve Västeras.

Objevte působivý kraj plný kontrastů

Zajímavým zážitkem je ve Västmanlandu taktéž putování národním parkem Färnebofjärden. Pyšní se spektakulární krajinou meandrů, slatin, blat a slepých ramen kolem řeky Dalälven s mnohými unikátními zástupci skandinávské fauny a flóry. Nejvýznamnějším památkovým klenotem regionu je jeho hlavní město, středověký Västeras. I v něm a v jeho okolí najdete spoustu pěkných a na vysoké úrovni vybavených rekreačních bytů ve Švédsku, které vám doporučujeme k pronájmu. Västeras je jedno z nejstarších sídel ve Švédsku. Jeho základní kámen byl položen již Vikingy kolem roku 1000. Vyberete-li si některý z našich apartmánů ve Švédsku, poznáte, jak citlivě se zde snoubí historická architektura s moderní průmyslovou aglomerací plnou mrakodrapů. Ve městě byl založen a sídlí nadnárodní elektronický gigant ABB, zároveň se tu tísní starobylá čtvrť dřevěných domků a úzkých uliček Kyrkbacken.

Zkuste být chvíli horníkem na vlastní kůži

Region Västmanland byl od 15. století součástí těžařské oblasti Bergslagen a dodnes se tu nalézá množství měděných, stříbrných a rudných dolů. Některé z nich, jako například y v historických sídlech Norberg, Skinnskatteberg nebo Lindesberg, jsou přístupné veřejnosti k prohlídkám. Vypravte se ze svého rekreačního domu ve Švédsku do městečka Sala, jemuž se díky dřívějším bohatým stříbrným žilám přezdívalo „švédský Klondike“. Za pozornost však určitě stojí i další historická města Västmanlandu jako Arboga z dvanáctého nebo Köping z patnáctého století. U vesnice Ängelsberg se nachází huť z roku 1681, dnes zajímavé muzeum, které se dostalo dokonce i na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Jezero Mälaren je v létě vynikající lokalitou ke koupání, rybaření a vodním sportům, v zimě nabízí pravdu nekonečný počet ledových ploch k bruslení.