search

Dovolená v Graubünden

  • Tento rozlohou největší kanton Švýcarska má vedle světoznámých zimních středisek Davos nebo St. Moritz ještě mnoho co nabídnout.

Chaty a chalupy ve Švýcarsku

Příroda

  • Ponořte se do divočiny neporušených švýcarských národních parků a objevte domov alpských živočichů: kamzíků, svišťů a jelenů. Pestrý a krásný je samozřejmě také místní svět květin.
  • Nespočet turistických cest vede podél divokých alpských říček a ledovcových jezer. Čistý vzduch a úplný klid zajišťují dokonalý odpočinek.
  • V místních turistických centrech získáte profesionální turistické mapy nebo se můžete přidat k túrám pod vedením zkušených horských vůdců.
  • Zimní prázdniny v kantonu Graubünden jsou překrásné. Zasněžená krajina, kilometry dlouhé a perfektně připravené sjezdovky nebo nádherné běžecké stopy jsou ideálním předpokladem pro úžasnou dovolenou ve Švýcarsku.

NOVASOL-tipy

Dovolená a ubytování v pronajatém rekreačním domě v regionu Graubünden

  • Pokud navštívíte kanton Graubünden v létě, nezapomeňte na dobrou přípravu. I když vzdálenosti v kilometrech nejsou relativně dlouhé, úzké horské silnice a tunely mohou Vaši cestu značně prodloužit.
  • V obci Bergün můžete v zimě prakticky nepřetržitě sáňkovat – nebo jak říkají Švýcaři „schlitteln“. Dráhy dlouhé nekolik kilometrů garantují zábavu pro malé i velké. Sáňky si lze samozřejmě vypůjčit až na místě.

Dovolená ve Švýcarsku v kantonu Graubünden

Potřebujete dobít vnitřní baterky a toužíte zdolávat vysoké štíty hor? Vydejte se na dovolenou do Švýcarska a dodejte svému tělu potřebnou energii. Horské chaty v Graubünder slibují úžasný odpočinek a výhledy na majestátné Švýcarské Alpy. Užívejte si vzrušujícího tempa nedotčené přírody, wellness i sportovní aktivity.

Rezervujte si půvabné chalupy, které jsou vhodné pro nejrůznější počet výletníků. V pěkných chatách se budete cítit jako doma. Při procházkách nespoutanou krajinou najdete klid, svobodu a soukromí. Díky prázdninovým pronájmům od NOVASOL získáte mnohem více. Už se těšíte, jak se pohodlně usadíte do křesla na terase s unikátním výhledem?

Vzhůru do příjemných rekreačních domů

Odhalte krásu největšího švýcarského kantonu, který leží v hornaté části na jihovýchodě. Sousedí hned se třemi státy, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Obyvatelům kantonu se přezdívá Bündner, a nelekněte se, že mluví hned několika světovými jazyky, německy, rétorománsky a italsky. Hlavním městem je Chur, kterému vévodí katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Na horu 1600 metrů vysokou horu Brambrüesch vás vyveze lanovka.

Hlavním městem kantonu Graubünden je Chur a leží v údolí Rýna. Pozorujte zasněžené vrcholky hor a koupejte se přitom v bazéně svého prázdninového domu. Zde si užijete nakupování, kulinářských specialit, sportu, relaxace a starobylých památek celoročně. Budete blízko středisek Arosa, Davos, Lenzerheide, Flims/Laax.

V chatách Švýcarska si dokonale odpočinete

Milovníci turistiky, jízdy na kole, horolezectví a adrenalinových sportů mají zelenou! Obejměte na stovky vrcholů, jezer a desítky údolí! Neodoláte túře na soutěsku Via Mala v Thusis a výšlapům údolím Prättigau. Užijete si pohostinnost malebných vesniček Soglio či Guarda a možná spatříte Kozoroha. Projeďte se Rhätian železnicí a pozorujte impozantní vrcholy Švýcarských Alp.

Nesmí vám uniknout návštěva Švýcarského národního parku a pohled na stáčející se Rýn v rokli. Podívejte se na památky UNESCO, klášter sv. Jana v Müstair, rhétskou dráhu v Albula a Bernina a tektonickou oblast Sardoba. Pronajměte si chalupy Švýcarska a relaxujte se svou rodinou v luxusním prostředí přírody.