search

Dovolená v Lucern - Lucernské Jezero

Lucern – dovolená ve stínu švýcarských Alp

Proč zrovna na dovolenou do Švýcarska?

Ve městě a stejnojmenném kantonu si užijete dokonalou dovolenou ve Švýcarsku. Na dosah ruky máte vysoké Alpy, překrásné jezero, dětské atrakce i noční život. Půvaby města spatříte hned na první pohled. Lucerské jezero, hora Pilates a řeka Reuss, to jsou klíčové momenty. Nádherná řeka rozděluje Staré a Nové město. Právě zde se nachází nejstarší zakrytý dřevěný most světa, vodní věž a Most vetešníků. Velkou atrakcí je bývalé Pilátské jezero rozprostírající se na kopci nad Lucernem. Říká se, že mělo být posledním místem odpočinku Piláta Pontského, díky tomu byl k němu ve středověku zakázán výstup. Dnes se na vrchol dopravíte zubačkou, kabinkovou lanovkou či visutou lanovkou. Za zmínku stojí také první horská železnice Evropy, Královna hor.

Jak na ubytování Švýcarska?

Pro milovníky pobytu na čerstvém vzduchu ve stínu majestátných Alp jsou určeny horské chaty Lucern. Kdo by odolal panoramatickým výhledům na krajinu? Když si zvolíte rodinnou dovolenou Švýcarska, máte na dosah ruky čistotu přírody, volnočasové aktivity, klenoty architektury, koupání i noční život v plné kráse. Nezapomeňte využít all inclusive a prázdninové nekuřácké domy s internetem. Ke štěstí jen chybí venkovní bazén a prostorná terasa se zahradním nábytkem. Komplex uzavírá zahradní gril, pohodlný nábytek a parkoviště na pozemku. V okruhu několika kilometrů jsou dostupné prima dětská atrakce, hřiště, tenisový kurt, minigolf, pronájem jízdních kol i značené turistické trasy.

Jak na zábavu na dovolené v Lucernu?

Rekreační domy a chaty ve Švýcarsku

Čas strávený v Lucernu lze věnovat mnoha aktivitám. V první řadě musíme zmínit výlety po okolí, na vrchol Pilatus i na Lucernské jezero. Procházka kolem hradeb města láká nejen milovníky architektury a historie. Kousek od hradeb je příjemné posezení a atrakce pro děti. V bílém zámku nad městem Gütch se potěšíte prohlídkou a výhledem na okolí. Nutno podotknout, že je zámek jako malovaný z dílny Walta Disney. Skvělé ponaučení slibují Museum Angela Rosengarta i Dopravní muzeum, Verkehrshaus. Letní počasí láká koupáním na plovárně umístěné na jezeře. Pískové pláže si ihned zamilujete. Jaká by to byla dovolená ve Švýcarsku bez projížďky lodí. Když si pořídíte Swiss Travel Pass máte atrakci zdarma.

Jsou na dovolené ve Švýcarsku k vidění památky?

V Lucernu stejně jako v celém Švýcarsku se potěšíte pohledem na úžasné drahokamy architektury. Klíčovou raritou je Kaplový most s Vodní věží. Jak už bylo zmíněno, je nejstarším zakrytým dřevěným mostem světa. Byl vybudován v roce 1332 a je dlouhý 170 metrů. V roce 1993 byl poničen požárem, ale nato renovován. Kroky turistů vedou ke lvímu památníku, o němž pronesl Mark Twain, že vyobrazený lev je nejsmutnější na světě. Vzpomíná na švýcarské bojovníky ochraňující francouzského krále. Rodinná dovolená ve Švýcarsku je zasvěcena i prohlídce Museggské zdi, Nadelwehru, Svatomatoušskému kostelu, městské radnici s věží a Gotthardgebäude. V moderní architektuře mají největší slovo Kulturní a kongresové centrum, Nádraží Ammann a Baumann či Obytný věžák od Alvara Aalta.

Co neminout na letní dovolené Lucern?

Pokud se vydáte za odpočinkem v zimních měsících, oceníte masopustní výzdobu na mostech, kašnách a budovách. Karneval je dlouhý 6 dní a patří k největším slavnostem Lucernu. Během karnevalu se podíváte do luxusního hotelu z roku 1845, který hostil Marka Twaina, L. N. Tolstoje i Richarda Wagnera. Milovníci dobrého jídla podlehnou gastronomické plavbě Fondue Boat. Pošmáknete si na fondue i raclette. Na luzernském jezeře Vierwaldstättersee se nachází pláž Alpnachstad, od které to máte kousek na nejstrmější zubačku světa. V dopravním muzeu zažijete unikátní prohlídku s autentickými prožitky. Perlou moderní architektury je KKL, stavba snoubící se s odlesky jezera. Vyniká úžasnou akustikou. Dovolená ve Švýcarsku je prostě světová po všech stránkách.