C
| Editor
(First published: )

Pohostinnost místních obyvatel

Nudit se v Turecku rozhodně nebudete

Mnoho lidí jede do Turecka za odpočinkem nebo za památkami. Někteří se ale jedu do Malé Asie bavit. Možností je opravdu hodně. V první řadě vás budou bavit samotní lidé. Jsou velmi bezprostřední, s dobrou náladou a nepřetržitým úsměvem. Zarezervujte si ubytování v Turecku. Při seznámení vás hned obejmou a dají pusu na tvář. Po chvíli zjistíte, že se objímají a líbají, jako by se měli vidět naposledy a každým svým přítelem. Je celkem běžné, že vám nabídnou i ubytování.

Tureckou kuchyni budete milovat

Co vás bude bavit v Turecku je jednoznačně místní kuchyně. Jejich chutě jsou naprosto odlišné od těch evropských a v každém soustu je směs Asie, Afriky i Evropy. Každý turista by měl ochutnat pravý turecký kebab, který většinou dostanete na talíř. Určitě se zamilujete pide, kterému se jinak přezdívá turecká pizza. Ke každému tureckému jídlu se hodí ayran – bílý slaný jogurt. Pro lepší trávení je dobré ochutnat rakiji. Na každém rohu najdete kavárnu, kde se podává pravá turecká káva. Říkáte, že tureckou kávu si doma dáváte každý den? Po ochutnání té z Asie zjistíte, že česká turecká káva není turecká. Je to silná sladká káva podávaná ve velice malých šálcích a jako sladkou tečku dostanete turkish delight, což je želé s mnoha příchutěmi či oříšky. Po ubytování v Turecku ochutnejte i místní silný černý čaj.

Bavit se budete i při učení břišních tanců

Turecko ale není pouze o jídle ale i o kultuře jako takové. Na ulici potkáte pouliční hráče na kytaru, klarinet nebo flétnu. Všichni hrají pro nás orientální písně. Bavit se určitě budete při učení břišních tanců, ty jsou sice arabského původu, ale snad každý je umí. Skloubit pohyb boků, rukou a ještě se k tomu otáčet není úplně jednoduché, jak se na první pohled zdá. Na dovolenou na jižním Egejském pobřeží hned tak nezapomenete.

Po aktivně stráveném dni si odpočiňte v rekreačním domě v Turecku

Objednáním rekreačního domů v Turecku u moře si pak můžete zaplavat, potápět se nebo šnorchlovat a objevovat život pod mořskou hladinou. Nudit se nebudete ani u jachtingu nebo windsurfingu, který je nabízen téměř na všech plážích. Při výšlapu do hor si můžete užít trekking, rafting a v zimě dokonce lyžování.