C
| Editor
(First published: )

Rekreační domy u moře v Turecku

Milujete slunce, pláž i moře? Milujete antická města, kulturu a dobré jídlo? Vítejte v Turecku - jedné z nejoblíbenějších rekreačních oblastí Evropy. Slunce rozmazluje domácí obyvatele a hosty více než 320 dnů v roce. Nádherná pobřeží, široké pláže a křišťálově čistá voda zvou k odpočinku. Užijte si pohostinnost tureckého obyvatelstva a vychutnejte si rozmanitou místní kuchyň. Milovníci kultury si mohou prohlédnout více než 400 míst vykopávek, k nimž patří světoznámé poklady jako Trója, Ephesus, Pergamon, Hagia Sophie či palác Topkapi. Je tu i nespočet muzeí, která stojí za návštěvu. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv oblast v Turecku, rekreační dům či apartmán v Turecku je vždy ideálním řešením.

Istanbul, město dvou kontinentů

Velkým turistickým lákadlem je Istanbul – město ležící v Evropě i v Asii. Obě části jsou odděleny Bosporským průlivem. Při návštěvě Istanbulu určitě navštivte mešity jako je Hagia Sophia nebo Modrá mešita. Krásný výhled budete mít z terasy u paláce Topkappi. K lepšímu požitku vám nabídnou tureckou kávu, čaj či místní specialitu k snědku. Z této terasy budete mít asijskou část jako na dlani. Do objednaného rekreačního domů či bytu v Turecku si můžete odnést úlovky, které jste usmlouvali na bazaru. Okouzlí Vás místní cukrovinky, sušené ovoce, koření, vodní dýmky či celé servisy v orientálním duchu. V celém Turecku koupíte „značkové“ oblečení doslova za pár korun. Smlouvání se ale nevyhnete.

Krásné turecké pláže

Málokdo z nás nemá rád léto a v Turecku si ho užijete plnými doušky. Místní velice čisté moře a upravené pláže lákají snad každého turistu. Na turecké pláži ale nemusíte jenom ležet. Najdete tu i širokou nabídku adrenalinových vodních sportů, které jsou velmi vyhledávané. Na každém rohu je bar, kam si můžete chodit pro čerstvou limonádu. Rychlá občerstvení také nejsou daleko od sebe. Objednáním prázdninového či rekreačního domů v Turecku rozhodně nic nezkazíte.

Dovolená v Turecku, aneb ochutnávání cizí kuchyně

Na dovolenou do Turecka se ale nejezdí jenom za poznáním či odpočinkem. Jedním z hlavních lákadel je i turecká kuchyně, které míchá jak evropskou tak především asijskou. Výrazné chutě a hodně zeleniny je na prvním místě. Na jídelníčku jen těžko budete hledat vepřové maso, protože primárním náboženstvím v zemi je islám a ten vepřové zakazuje. Turci si ale vepřové nahradili hovězím. Ochutnat byste měli pide, turecký kebab, ayran, turecký čaj a kávu nebo tutkish delights. V Turecku si opravdu odpočinete! Turecko je skvělá dovolená pro ty, kteří chtějí čuchnout k orientu, ale přesto chtějí zůstat v Evropě. Objednáním rekreačních domů v Turecku máte jedinečnou příležitost toto zažít.