search
C
| Editor
(First published: )

Dovolená na jižním Egejském pobřeží

Rodinná dovolená Turecko

Ägäis je určitě regionem vhodným pro individualisty, a proto je i ideálním řešením pro dovolenou v rekreačním domě v Turecku. Krajina je tu původní a drsná. Má ovšem i svůj šarm. Dlouhé pláže z jemného písku jsou zde spíše vzácností, přesto tu najdete krásná místa vhodná pro koupání v azurovém moři. Teplota vody je o něco nižší než teplota Středozemního moře a silný vítr občas rozvíří Egejské moře. Masový cestovní ruch ještě nevládne ve všech koutech regionu, díky čemuž najdete na mnoha místech stále osamělé zátoky chráněné před větrem.

Jižní Egejské pobřeží, rekreační domy a byty v Turecku

Pobřeží jižního Egejského moře je silně zvětralé a má velký počet malých i větších zátok, které zvou ke koupání a opalování. U pobřeží je celá řada ostrovů, které většinou už patří k Řecku. Krajinu tvoří mírné kopce, na které jsou coby nalepené malé vesničky a statky. Gümbetský záliv a záliv Mandalya jsou od sebe oddělené poloostrovem Bordum. Bordum je místem setkání turecké smetánky, nachází se tady i historické město Halikarnassos, které se proslavilo mauzoleem z Halikarnassose, jedním ze sedmi divů světa. Poloostrov Resadiye je částečně překrytý lesem a díky své původní přírodě je ideálním místem pro všechny z Vás, kteří vyhledáváte klid. Město Datca a zříceniny Knidose na výběžku dávají poloostrovu jeho ráz. Zde v jižním Egejském moři si přijdou na své všichni milovníci jachtingu a surfaři. Obzvlášť zátoka Gökova je známá jako TEN ráj pro vodní sporty. Voda je tu tak průzračná, že se Vám nebude chtít zpět na pevninu. Nezáleží na tom, kde budou Vaše priority během dovolené - rekreační dům v Turecku je vždy ideálním řešením pro realizaci Vašich plánů.

V oblasti jižního Egejského pobřeží si můžete vybrat ze spousty příjemných letovisk

Stále více turistů léta do Turecka, tak proč nevyzkoušet například Jižní Egejské pobřeží? Rekreační dům v Turecku této oblasti si jistě zamilujete díky svým dlouhým písečným plážím, skvělému počasí a příjemným lidem. Jižní Egejské pobřeží je ideální místo na strávení letní dovolené v Turecku.

Marmaris – největší a nejnavštěvovanější letovisko v oblasti

Na výběr máte z mnoha přímořských letovisek. Jedním z nich je například Marmaris. Oslní vás jachtařským přístavem na břehu moře. Marmaris se rozkládá u široké zátoky a jako kulisou jsou krásné hory a zelené svahy s piniovými háji. Ve starověku byl Marmaris taková křižovatka mezi Malou Asií a Egyptem. Před odpočinkem v rekreačním domě v Turecku si projděte i centrum města, kde se budete procházet ve spletitých úzkých uličkách se spoustou barů či restaurací. Navštívit můžete pevnost s muzeem či pravý turecký bazar.

Rekreační dům v Bordum si zamilujete, dýchne na vás historie

Další tip na dovolenou, kde si objednat rekreační dům v Turecku, je letovisko Bodrum. Stejně jako Marmaris je to přístavní město. Bydlí tu kolem 140 tisíc obyvatel. Turisté mohou zahlédnout řecký ostrov Kos, který je nedaleko. Bordum je lákadlo především pro vášnivé jachtaře, protože je to středisko mezinárodního jachtingu. Před mnoha lety zde bylo Mausólovo mauzoleum – jeden ze starých divů světa. Navíc se v Bordumu narodil Hérodotos, kterého zná každý jako řeckého historika.

Icmeler je vhodný pro rodiny s dětmi

Vybrat si můžete i další letovisko s názvem Icmeler. Je to malebné místo, kde se setkává Středozemní a Egejské moře. Město je od většího Marmarisu vzdálen asi 9 kilometrů a funguje zde pravidelná hromadná doprava, tak že není problém se dostat z jednoho města do druhého. Icmeler vás okouzlí hlavně písečnými i oblázkovými plážemi v malebné zátoce. V minulosti dokonce získaly Modrou vlajku za čistotu. Navíc vstup do moře je pozvolný a je proto vhodný pro rodiny s dětmi. Dokonce nemusíte mít strach, že byste se na plážích mačkali, protože jsou velice prostorné. Proto neváhejte a objednejte si rekreační dům v Turecku ještě dnes.