Atrakce na jižním Egejském pobřeží

C
| Editor
(First published: )

Zábava a zajímavá místa v Turecku

Jižní Egejské pobřeží je známé množstvím historických míst, která jsou téměř všude. Pokud budete trávit dovolenou v rekreačním domě, budete muset občas opustit pláž, abyste navštívili města jako Bodrum či Milet. Abyste si od samého začátku mohli dobře naplánovat výlety, sestavili jsme pro Vás přehled nejzajímavějších pamětihodností. Již nyní Vám přejeme nezapomenutelnou dovolenou. Přejeme Vám skvělou dovolenou na jižním Egejském pobřeží.

Bodrumský hrad

Bodrumský hrad pochází z raného 15. století a byl založen Johanity z Rhodosu. Má pět věží, přičemž výhled z tzv. francouzské věže je nejhezčí. V hradě je také muzeum mořské archeologie, kde můžete obdivovat nesčetné nálezy z potopených lodí. Dovolená v Turecku je záruka skvělého zážitku pro každého.

Milet, věštírna z Didymy

V dnešním městě Didim se nachází jedna z nejlépe zachovalých svatyní antiky: Apolonův chrám. Po jeho zničení Peršany chrám i přes značná úsilí nebyl nikdy znovu postaven. Pozůstatky tehdejší věštírny jsou k vidění v podobě pozoruhodných sloupů a dodnes vzbudí nezapomenutelný dojem. Průzkumné práce stále nejsou dokončené. Rekreační domy v Turecku jsou skvělým místem pro rodinou dovolenou.

Mauzoleum v Halikarnassu

Tento chrám u Bodrumu byl postaven ve 4. století našeho letopočtu na počest krále Mausolose. Skrývá v sobě hrobní komoru krále a iónský chrám na nesčetných sloupech. Je jedním ze sedmi divů světa. Části komplexu se dnes nacházejí v Britském muzeu v Londýně. Areál okolo mauzolea je skanzen a je přístupný veřejnosti. Rekreační domy v Turecku jsou to pravé pro Vaši dovolenou.