search
C
| Editor
(First published: )

Dovolená na severním Egejském pobřeží

Rekreační domy a ubytování v Turecku

Ägäis je určitě regionem vhodným pro individualisty, a proto je i ideálním řešením pro dovolenou v rekreačním domě v Turecku. Krajina je tu původní a drsná. Má ovšem i svůj šarm. Dlouhé pláže z jemného písku jsou zde spíše vzácností, přesto tu najdete krásná místa vhodná pro koupání v azurovém moři. Teplota vody je o něco nižší než teplota Středozemního moře a silný vítr občas rozvíří Egejské moře. Masový cestovní ruch ještě nevládne ve všech koutech regionu, díky čemuž najdete na mnoha místech stále osamělé zátoky chráněné před větrem.

Severní Egejské pobřeží, apartmány a byty v Turecku

U severního Egejského pobřeží vždy vane čerstvý vítr, který patří k tomuto regionu stejně jako slunce a azurové moře. Dardanely jsou úzký průliv, který spojuje Egejské moře s Marmarským mořem, malým vnitrozemním mořem na severu země. Dříve se tomuto průlivu říkalo Helespont. Jižně od Dardanel je antické město Trója, které láká každoročně nesčetné turisty z celého světa. Na nejzápadnější bod Asie se dostanete návštěvou mysu Baba. Jižně od mysu je zátoka Edremit, které se říká i olivová riviéra. Plantáže jsou doslova radostí pro oči. Samotná zátoka Edremit je jedna z nejčistčích, vzduch je suchý a bohatý na kyslík, podnebí je extrémně mírné. Ostrov Lesbos v Edremitském zálivu už patří Řecku. Na něj se dostanete lodí z malých vesniček jako např. z Ayvaliku. -Zázemí je též půvabné. Najdete tu nesčetná stáda ovcí, všude rostou fíkovníky a velkoryse založené plantáže se zeleninou přirozeně splývají s krajinou. Místní kuchyň je třešničkou na dortu při pobytu u severního Egejského moře. Základem jsou různé druhy zeleniny, které jsou okořeněny mletou paprikou, česnekem a BYLINKAMI. Samozřejmě k tomu patří čerstvá ryba. Egejské pobřeží má co nabídnout jak z kulturního hlediska, tak i svou krajinou. Rekreační dům v Turecku je vždy tou správnou volbou pro klidnou a zajímavou dovolenou.

Prožijte rodinnou dovolenou v jednom z letovisek Severního Egejského pobřeží

Chcete navštívit rekreační dům v Turecku, ale stále nevíte, pro jakou oblast se máte rozhodnout? Objednejte si rekreační dům v Severním Egejském pobřeží a nebudete litovat. Izmir, třetí největší turecká metropole: Největší město, které v této oblasti můžete navštívit, je Izmir. Do metropole létají mezinárodní lety, tak že není problém s dopravou. Někdo říká, že Izmir je modernější než Istanbul, jiní toto tvrzení vyvracejí. Při svých toulkách městem narazíte na plno studentů, protože tu najdete hned několik univerzit. Při objednání rekreačního domu v Izmiru, budete mít spoustu času toto úžasné město poznat. V parku Kültürparki si můžete odpoledne zpříjemnit piknikem či jen tan relaxovat. V parku je i kolotoč pro děti, archeologické muzeum nebo parašutistická věž pro ty, kdo má rád trochu adrenalinu. Ve čtvrti Alsancak se můžete procházet po pěších zónách a poznat tak různé kostely, mešity či zavítat do dražší kavárny na výbornou kávu. Dominantou je izmirský hrad Kadifekale, z něhož vidíte Izmir jako na dlani.

Dovolená v oblíbeném letovisku Kusadasi

dovolenou v Turecku u moře můžete strávit v městečku Kusadasi, které leží na pobřeží západně od Izmiru. Turisté jsou jak zahraniční ale tato destinace je velice oblíbená i samotnými Turky. Rekreační dům v Kusadasi můžete mít poblíž pláže, v rušném centru či v klidné lokalitě. Je jen na vás, kde si svůj dům přejete mít. Pláží je v Kusadasi velká spousta a většina z nich je vhodná pro rodiny s dětmi, proto se nemusíte bát velkých vln, které by vás smetly hned po prvních pár metrech. Válet se můžete na písečných plážích, kde si děti mohou krátit chvíli stavěním hradů a zahrabáváním se.

Prožijte dovolenou v přístavním městečku Cesme

V Severním Egejském pobřeží si také můžete objednat rekreační dům v přístavním městečku Cesme. Je to sice malé letovisko, ale s velkým přístavem, kde se pořád něco děje. Starší lidé ocení léčivé termální prameny, které jsou v Cesme. Díky rekreačním domům v Turecku zažijete pohodlí, soukromí a volnost.