Atrakce na severním Egejském pobřeží

C
| Editor
(First published: )

Zajímavá místa v Turecku.

Rodinná dovolená na pobřeží Egejského moře

Severní Egejské pobřeží Vás okouzlí nejen nádhernou krajinou a okouzlujícím pobřežím, nýbrž i nesčetnými antickými skvosty. Především je to antické město Trója, ale jsou to i malé vesničky, které svědčí o rozmanité minulosti regionu. Abyste si od samého začátku dobře naplánovali svou dovolenou na severním Egejském pobřeží, sestavili jsme pro Vás malý přehled pamětihodností, díky nimž bude Váš pobyt u severního Egejského pobřeží zajímavější a nezapomenutelný. Již nyní Vám přejeme hezkou a nerušenou dovolenou.

Na dovolené na Severním Egejském pobřeží se nudit nebudete

Myslíte si, že na rodinných dovolených u moře je to nuda? Naopak! Může to být zábava pro celou rodinu a navíc budete mít společné zážitky, na které budete moci vzpomínat a nikdo vám je nevezme. Izmir láká hudebními festivaly: Milovníci hudby jistě ocení rekreační dům v Turecku na Severním Egejském pobřeží nedaleko Izmiru. Každoročně od roku 1987 se v Izmiru pořádá Mezinárodní izmirský festival, kde vystupovaly hvězdy jako Bryan Adams či Elton John. Vážnou hudbu tu zastupují velikáni jako Moskevský filharmonický orchestr či Alexandrovci. Na Mezinárodním festivalu krátkého filmu či na Izmirském festivalu evropského jazzu si budete moci užít samotnou akci ale i doprovodný program, který nesmí chybět. Při potulování uličkami jistě dostanete hlad. Ochutnejte například turecké pide nebo kebab ze stánku na ulici. Je jich tu opravdu hodně.

Zamilujete si i turecké pláže plné adrenalinu

Pokud zvolíte spíše relaxační typ dovolené, tak téměř na každé pláži se vykoupete v průzračně čisté vodě plné ryb a mušlí. Rodiny s dětmi jistě ocení klidné moře bez vln a téměř všude pozvolný vstup do moře. Na plážích se často nabízí všechny druhy vodních sportů – od potápění, surfování až po windsurfing. Rekreační dům na pláži na Severním Egejském pobřeží jistě oceníte. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Turecku.

V Turecku si přijdou na své i milovníci historie

Turecko je ale i skvělá destinace k objevování staré antické kultury. Navštívit byste měli Efes. Je to nejrozsáhlejší a také nejzachovalejší antické město, které najdeme v Turecku. Zvláštností města jsou dva stupy. Archeologové zatím jenom tuší, jakou slávu město mělo. Ikonou celého místa je zachovalá přední stěna Celsovy knihovny. Stál tu i Artemidin chrám (jeden ze starých sedmi divů světa). Bohužel se dochoval pouze jeden sloup. Pokud si objednáte rekreační dům n Severním Egejském pobřeží, měli byste navštívit i Pamukkale. Je to jedno z největších přírodních atrakcí Turecka. Svah je pokrytý travertinem, díky kterému mají vytvořená jezírka bílou barvu. Na dovolené na severním Egejském pobřeží se určitě nudit nebudete. Proto neváhejte a objednejte si rekreační dům na Severním Egejském pobřeží ještě dnes.

Cunda

Ostrov Cunda leží u města Ayvalık a je skutečně zajímavým místem. Zde žili již Řekové, kteří byli okouzleni nesčetnými malými zátokami a nádhernou florou. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené v Turecku. Malebné staré město zve na procházky, v malých restauracích se podávají lahodné rybí pokrmy. Zříceniny kaple Agios Yannis a kostela Panaya jsou zajímavým cílem výletů. Milovníkům vody doporučujeme zátoku Ortunç.

Trója

Kdo o něm neslyšel? O bájném městě Trója. Snad každý by ho chtěl vidět, a proto je často hlavním bodem programu návštěvy regionu. Homer, krásná Helena a Heinrich Schliemann - to jsou jména, která jsou nepochybně spjatá s tímto místem. Neuvidíte ovšem tolik, kolik byste možná očekávali. Mnohé nálezy jsou stále umístěny v různých muzeích a z původního města se zachovalo jen málo. Pokud ovšem využijete svou fantazii a budete si představovat, co se tu odehrálo, potom je návštěva místa skutečným zážitkem.

Dovolená na jižním Egejském pobřeží je záruka skvělé zábavy.

Bozcaada

Do tohoto ostrova se zamilujete teprve na druhý pohled, potom ale po obě uši. Vane tu silný vítr a holé, hnědé plochy působí málo přitažlivě. Ale za tím se skrývá mnohem šarmantnější strana: nesčetné malé zátoky, malebné vinice, odkud pochází velká část tureckých vín. Dovolená v Turecku je záruka skvělého zážitku pro každého. Malé ostrůvky okolo Bozcaada jsou oblíbené nejen u Turků: v létě je počet obyvatel pětkrát vyšší. Na ostrov se dostanete trajektem z Odun İskelesi/Geyikli.