search

Dovolená na středním Egejském pobřeží

Dovolená v rekreačním domě u Egejského moře

Rodinná dovolená v Turecku

Dlouhé pláže z jemného písku jsou zde spíše vzácností, přesto tu najdete krásná místa vhodná pro koupání v azurovém moři. Teplota vody je o něco nižší než teplota Středozemního moře a silný vítr občas rozvíří Egejské moře. -Masový cestovní ruch ještě nevládne ve všech koutech regionu, díky čemuž najdete na mnoha místech stále osamělé zátoky chráněné před větrem. Ägäis je určitě regionem vhodným pro individualisty, a proto je i ideálním řešením pro dovolenou v rekreačním domě v Turecku. Krajina je tu původní a drsná. Má ovšem i svůj šarm.

Centrální Egejské pobřeží, rekreační domy a vily v Turecku

Centrální Egejské pobřeží se rozprostírá severně a jižně od metropole İzmir. Rodné město Homera leží v hluboké zátoce a určitě stojí za návštěvu. Staré domy ve středozemském koloniálním stylu dávají městu jeho ráz, malé restaurace na promenádě zvou k posezení u kulinářských specialit. Antické město Ephesos, které bylo za dob Římanů jedním z největších měst světa, láká turisty ze všech koutů světa a oživuje dějiny. Ale i Řekové zanechali své stopy na mnoha místech a jejich vliv na region je stále všudypřítomný. Co si od dovolené v Turecku přát víc?

Apartmány a ubytování v turecku

  • Dvě velké řeky regionu, Menderes a Gediz, se vinou jižně resp. severně od İzmira a jsou zárukou pro úrodnou půdu, kde se už po staletí pěstují olivy.
  • Slunce a vítr patří u Egejského moře k sobě, i když vítr jižně od İzmir silně zeslabuje.
  • U İzmiru leží poloostrov Karaburun s malými vesničkami a nesčetnými osamělými zátokami. Masový turistický ruch ostrov neovlivnil. Obec Karaburun se nachází vysoko nad útesy a má celých 2.500 obyvatel.
  • Ať už budete chtít trávit dovolenou u Egejského moře jakýmkoliv způsobem - rekreační dům je vždy ideálním východiskem pro Vaše výlety nebo i jen krásným domovem během Vašeho ubytování v Turecku.

Centrální Egejské pobřeží je skvělý tip na dovolenou především pro milovníky hor a odlehlých míst

  • Oblast centrálního Egejského pobřeží je zatím turisty nepříliš objevené místo, proto je vhodné ke strávení poklidné rodinné dovolené v rekreačním domě v Turecku. Můžete podnikat výlety do hor i si odpočinout na pláži, kde vás nikdo nebude rušit svým křikem.

Vydejte se na aktivní dovolenou do oblasti centrálního Egejského pobřeží

Asi nejvíce si dovolenou v Urla v oblasti centrálního Egejského pobřeží užijí trampové milující divokou přírodu a hory. Do těchto hor zatím nepronikla masová turistika, a tak se utábořit můžete prakticky kdekoliv a pohyb po rezervaci není v podstatě nijak omezen. Aktivní dovolenou můžete prožít v rekreačním domě v Turecku nedaleko pohoří Kaz Daglari (Husí hory). Nejvyšším vrcholem je známá hora Ida (1774 m n m). Právě z této hory bohové sledovali trojskou válku. Dnes je na tomto území národní park především kvůli vzácné středomořské flóře. Při svých cestách můžete narazit i na vesničky, které si dodnes uchovávají své dávné tradice. Nejlepší je navštívit tyto hory během dubna nebo května, kdy tady panuje příjemné počasí. Navštívit také můžete pohoří Besparmak Dag neboli Pětiprstou horu. Pohoří se rozkládá nedaleko města Aydin. Jako lákadla jsou zbytky byzatských staven na ostrovech v jezeře či neolitické malby. Vydat byste se sem měli od dubna do června nebo potom od září do října.

Při pobytu v rekreačním době nezapomeňte ochutnat tureckou kuchyni

Pobyt v rekreačním bytě či domě v Turecku pobřeží moře si určitě zpříjemněte návštěvou nějaké malé restaurace, kde vám zaručeně připraví nějakou tureckou specialitu. Turecká kuchyně je charakteristická svými rozdílnými chutěmi, ve kterých poznáte Evropu i Orient. Základem každé hostiny je hromada čerstvé zeleniny. Ochutnat byste měli pide či místní kebab. Ke každému pokrmu vám pohostinní Turci nabídnout ayran – slaný bílý jogurt. Jako zákusek si objednejte baklavu či chalvu. Obě jsou to sladké pochutiny, které se skvěle hodí k turecké kávě.