Atrakce na středním Egejském pobřeží

C
| Editor
(First published: )

Zajímavá místa a zábava v Turecku

Oblast tureckého Egejského pobřeží je jako učebnice dějepisu o antice. Zde se nacházejí nesčetné památky pestré minulosti země. I města a vesničky mají množství zajímavých míst. Abyste si od samého začátku mohli dobře naplánovat svou dovolenou v rekreačním domě, sestavili jsme pro Vás přehled pamětihodností na Egejském pobřeží. Již nyní Vám přejeme pestrou dovolenou na středním Egejském pobřeží plnou nových zážitků.

Ephesos/Selçuk

Zde budete antice nablízku a můžete se vydat na cestu po 3000 letech dějin. V době rozkvětu Římské říše byl Ephesos římským hlavním městem Asie. Od poloviny 19. století se odkrývaly pozůstatky římsko-helenistického města a dnes nabízí téměř úplný obraz tehdejší metropole. Pozoruhodné je divadlo s místy pro 25.000 diváků. Z horních míst máte nádherný výhled na celé město. Další pozoruhodnou stavbou je knihovna Celsus. Ephesos prostě musíte navštívit. Rekreační domy v Turecku jsou to pravé pro Vaši dovolenou.

Sardes

V tehdejším hlavním městě obyvatel Lydie měl kdysi svou rezidenci zámožný král Kroisus. Vydejte se po stopách Alexandra Velikého a nechte se okouzlit pozoruhodným Artemidiným chrámem. Za návštěvu rozhodně stojí i znovu vybudované gymnaziální lázně, divadlo a synagoga z 3. století. Městem teče řeka Sart (dříve Poktolos), které vděčí město díky zlatu za drívější bohatství a blahobyt. Rezervujte online naše rekreační domy v Turecku

Foça

Kdysi to byla malá půvabná rybářská vesnička. Dnes je Foça oblíbenou destinací. Zátoka Mersinaki v blízkosti se těší velké obliby u všech milovníků koupání. Toto místo mělo velký význam již v dřívějších dějinách země - odsud se mořeplavci vydávali do světa, kde mj. založili přístav Marseille. Region kolem města je chráněný: žije tu tuleň středomořský (turecky: fok), který dal městu jeho jméno. Rekreační domy v Turecku vám rozproudí krev v žilách!

Z dovolené v centrálním Egejském pobřeží si odvezete jenom zážitky

Dovolenou v oblasti centrálního Egejského pobřeží nemusíte jenom proležet. V textu níže naleznete tipy, jak si rodinnou dovolenou v rekreačním domě v Turecku zpestřit výletem či nezapomenutelnými zážitky.

Užijte si léto v rekreačním domě v Kusadasi: Chybu rozhodně neuděláte, pokud si objednáte rekreační dům v Turecku. Je to velké přístavní letovisko. Je to rušné město dnes už hodně evropského stylu. Večer se můžete projít po promenádě s přístavem, kde uvidíte středověký hostinec a karavany ze 17. století. Nadchnou vás i městské hradby, mešity a historické domy.

Tipů na výlet je v oblasti centrálního Egejského pobřeží opravdu hodně

Pokud nechcete celou dovolenou na středním Egejském pobřeží trávit pouze na jednom místě, můžete se vydat na asi 20 kilometrů vzdálený řecký ostrov Samos, kam jezdí pravidelný trajekt. Na tomto ostrově se narodil sám Pythagoras. Objevit můžete různé vodopády, přírodní úkazy či pozůstatky Héřina chrámu. Nejen pro věřící je určitě zajímavé poutní místo Mareymana, kde prý zemřela Panna Marie. Legenda dokonce mluví o tom, že tady vyvěrají léčivé prameny. Po krásně stráveném odpoledni si jistě užijete odpočinek v rekreačním domě v oblasti centrálního Egejského pobřeží. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu Efesu. Je to turisticky hojně navštěvovaný monument zřícenin z atické doby. Ale uvidíte tam i celkem zachovalé bude a především symbol komplexu – Celsovu knihovnu, ze které se dochovalo na východ orientované průčelí. Dalším tipem na výlet je osmanská pevnost Geonese. Nedaleko Kusadasi leží i městečko Selcu s Artemidinými zahradmi- jeden ze starých sedmi divů světa. Nedaleká Diova jeskyně nám umožní se v ní i vykoupat. To vše můžete zažít, pokud si objednáte rekreační dům v Turecku.