search
C
| Editor
(First published: )

Dovolená na Turecké riviéře

Rekreační domy v Turecku

Dlouhé bílé písčité pláže na východě, malé malebné zátoky a romantické strmé útesy na západě, tyrkysové moře, idylická přístavní městečka a velké metropole - to vše najdete na tureckém pobřeží Středozemního moře. Podél pobřeží se rozprostírá pohoří Taurus, jehož vrcholy jsou částečně pokryté sněhem. Na jeho úpatí ovšem rostou citrusové stromy a banány, bavlna a v provincii Kahramanmaras dokonce i pepř. Užijte si dovolenou v Turecku v poklidu a bez komplikací.

Turkey

Dovolená snů na Turecké riviéře

Turecká riviéra leží na jihu Turecka. Břehy omývá Středozemní moře. Je to asi nejnavštěvovanější část země během letních měsíců. Dlouhé písečné pláže, kvalitní golfová hřiště, antické památky a moderní města, navíc s kulisou v podobě pohoří Taurus. Prázdninová letoviska jsou Alanya, Side, Belek, Antaly a Kemer.

Pořádné vedro a dlouhé písečné pláže, to je Turecká riviéra

Podnebí je tady vhodné spíše pro milovníky opravdu velkého vedra. Léto na Turecké riviéře je velmi suché a až neúprosně parné. Bez pokrývky hlavy a krému s vysokým faktorem není dobré vycházet ven. Odměnou vám ale bude vyhřáté moře, kde můžete pozorovat podmořský život či si na pláži půjčit šlapadlo a projet se na moři. Nekonečně dlouhé písčité turecké pláže si zamilujete a vaše děti ocení písek, se kterým si budou moci hrát celý den. 

Dovolená v rekreačním domě na Turecké riviéře

Určitě se nemusíte bát ani turecké kuchyně, protože je velice chutná. V každém soustu se vám míchají orientální i evropské chutě a věřím, že si to brzy zamilujete. V turistických oblastech dostanete ale i pro nás Čechy běžné potraviny. Voda se doporučuje pít jenom balení či převařená. Z jídel byste určitě měli ochutnat kebab, pide či „palačinky“ gözleme. Turci k téměř každému pokrmu popíjí slaný jogurt ayran. Jako zákusek si objednejte baklavu či chalvu a zapijte to pravou silnou tureckou kávou, která se podává s kelímkem vody. Vyberte si z ubytování v Turecku a splňte si pradávný sen!

Díky rekreačnímu v Turecku můžete objevovat místní památky a kulturu

Tato lokalita je ale skvělá i na objevování místní kultury a především antických památek. Největší trhy se konaly v dnešním Side. Alanya je bývalou pirátskou pevností Středozemního moře. Skvěle zachovalý amfiteátr můžeme navštívit v Aspendosu a v Perge, kde se nachází nejvíce zachovalé město na území Malé Asie. Ale najdeme tady i přírodní skvosty jako například turecké Machu Picchu. 

Ubytování v soukromí v Turecku

Centrem pobřeží u Středozemního moře je přístavní město Antalya. Zde pulzuje život, město má bohatou nabídku kultury a restaurací, nabízí rozmanitý noční život, dále nádherné pláže, ulice lemované palmami a krásné parky. Turisty a domácí obyvatele rozmazluje 300 dnů plných slunce a teplé, příjemné podnebí. Tady budete mít léto zaručené. A když teplota v srpnu stoupá nad 40 stupňů, vítr Vás odmění příjemným čerstvým vánkem. Západně od města Antalya se návštěvníkům nabízí unikátní výhled na pohoří Taurus, voda zde spadá až 3 km téměř svisle do moře. 

Antalya

Prázdninové domy v Turecku

Západně od města Antalya se nachází mys Anamur, nejjižnější výběžek pobřeží. Za ním je Adanská zátoka, kde byste se ovšem neměli koupat vzhledem k průmyslu v tomto regionu. Nesčetná historická místa a města vyprávějí o bohaté minulosti země. Ať už to je město Olympos, které je součástí stejnojmenného národního parku, nebo Apolonův chrám ve městě Side. Na celém pobřeží Středozemního moře najdete skvosty, které jen čekají na to, abyste je objevili. Nezáleží na tom, jestli budete chtít ležet na slunci nebo si prohlédnout kulturní pamětihodnosti oblasti ubytování NOVASOL je vždy ideálním východiskem na turecké riviéře.