C
| Editor
(First published: )

Rekreační domy v Turecku

Turecká riviéra vám přinese plno zážitků

Léto, slunce, pláž a moře jsou tu klíčovými slovy. A to vše ve spojení se stále živými dějinami. A právě to je důvod, proč je dovolená na turecké riviéře něco výjimečného. Nechte osušku ležet na pláži a vydejte se na napínavou cestu do dob Římanů a Řeků, Peršanů a Osmanů. Abyste si mohli naplánovat svou dovolenou v Turecku od samého začátku, uvádíme tu pro Vás přehled nejzajímavějších pamětihodností. Přejeme Vám již nyní klidnou a pestrou dovolenou.

Antalya, největší město na Turecké riviéře

Dovolená na Turecké riviéře se pro vás stane dovolenou snů. Teplíčko, moře, písek ale i plno míst, kam se dá vyrazit na výlet. Centrem Turecké riviéry je Antalya. Dvoumilionová moderní město ale má i svoji historie, která se dotuje už před rokem 159 před Kristem. Město založil Attalos II., podle něhož bylo město také pojmenováno. Antalya je také jediné místo na světě, kde můžete ochutnat pikantní omáčku bibes ze sezamového oleje. Antalya je mezi turisty oblíbená i proto, že v okolí jsou zalesněné hory, antické památky, zapomenuté pláží či háje s exotickými květinami.

Díky rekreačnímu domu na Turecké riviéře můžete navštívit zajímavá místa, kam se hned ta nikdo nepodívá

Pokud si objednáte rekreační dům v Turecku, máte jedinečnou příležitost navštívit národní park Olympos - takový ráj na Zemi. Sahá až k pobřeží teplého Levatského moře. V místních vodách žije především v noci světélkující plankton. Na pozadí této krásy se tyčí až dvoutisícové hory. Všude kolem najdete zbytky po římských či byzantských městech, která byla ve středověku zničena zemětřesením. Největší záhadou, je ale Chiméra. Na svazích plane záhadný oheň. Dříve se to používalo jako signalizace pro připlouvající lodě. V místních horách má svoji dílnu Hefaistor – řecký bůh ohně a kovářství.

Na Machu Picchu můžete jet i do Turecka

Za Machu Picchu nemusíte jet až do Jižní Ameriky. Turecká riviéra vám nabídne takovou orientální napodobeninu tohoto slavného útvaru. Tuto přezdívku nese národní park Termessos. Pokud se konečně vyšplháte na vrchol, budete mít krásný výhled na vysoké zalesněné hory. Po cestě můžete narazit na divoké kozy či rysa ostrovida. Možná vám to tak připadat nebude, ale Termessos je jedno z nejzachovalejších antických měst vůbec. Večer si můžete odpočinout v rekreačním domě v Turecku.

Turecká riviéra nabízí i něco pro milovníky historie

Pokud tolik neholdujete toulkám v přírodě, navštivte Aspendos. Je to původně perské město na březích řeky Eurymedon. Největší slávu město zažilo v době Římanů. V té době tady bylo vystavěno divadlo, amfiteátr, který ještě dnes slouží svému účelu. Dokonce můžete zhlédnout tradičné řecko-římské zápasy. V Aspendosu najdete i zbytky po akvaduktu. Neváhejte a objednejte si rekreační dům v Turecku ještě dnes, nudit se rozhodně nebudete.

Apolonův chrám v Side

Přímo na pláži u Side stojí pozoruhodná stavba, jejíž kulisa se často využívá v divadelních představeních a na koncertech. Kromě chrámu má Side i jiné antické pamětihodnosti jako divadlo, které kdysi nabízelo místo až 15.000 divákům, byzantské termální lázně a Agora (dřívější trhy). Můžete se zúčastnit prohlídek po místech vykopávek nebo se vydat pěšky a prozkoumat Side na vlastní pěst. Pronajměte si rekreační domy v Turecku a nezapomenutelná dovolená může začít!

Laguna Ölüdeniz

Bílá pláž, azurové moře a to vše zarámované zelení piniových hájů.... to je zátoka Ölüdeniz blízko Fethiye. Ovšem tak idylické, jak zde popsané to v letních měsících není, protože sem přijíždějí mnozí lidé, aby si vychutnali krásu místa. Přesto by tato zátoka neměla chybět na Vašich fotografiích z dovolené. Vhodným místem pro koupání je dlouhá pláž u Belcekız. Pevnost Termessos: Kdo překoná poněkud složitou cestu na pevnost, určitě bude odměněn: městské hradby, obranné hradby, chrám a jiné budovy jsou stále zachovalé. Obzvlášť pozoruhodné je antické divadlo.Díky své unikátní poloze vysoko v horách byla pevnost nedobytná a dokonce i Alexandr Veliký se jí musel vzdát. Výhled odsud Vám vezme dech. Rekreační domy v Turecku mají svůj nezaměnitelný styl!